Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán meg amikor...

Forgalmi vizsgán meg amikor tanuló vezetőként vezetek, miért olyan nagy hiba az ha nem veszek észre egy gyalogost, aki át tervez kelni a gyalogátkelőn?

Figyelt kérdés
Sokszor nem is egyértelmű a gyalogosok viselkedése, csak ott állnak és néznek ki a fejükből, és nem tudom eldönteni hogy most mit akar csinálni, át akar-e menni vagy nem. Vezető oktatóm már többször leb*szott amiért nem álltam meg gyalogátkelő előtt, pedig szerinte meg kellett volna. Számomra egyik se volt egyértelmű szituáció, hogy át akar-e menni a gyalogos vagy csak ott ácsorog
2023. aug. 13. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

↪ 9/ válasza: Ha a zebra vegen acsororog valaki koteles vagy megallni, meg akkor is ha csak egy felhulyenek epp ott tamad kedve cigarettazni (2023. aug. 13. 13:42)

Megírnád, hogy melyik jogszabály melyik része kötelez erre?

2023. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A KRESZ nevű rendeletben az van ( nem betű szerint), hogy a járdán álló gyalogosnak nincs elsőbbsége. Tiszta sor, mert egyetlen álló közlekedőnek sincs elsőbbsége. Értelmezhetetlen.

Viszont az is olvashstó benne (ez viszont így benne van), hogy az átkelésben zavarni sem szabad.

Na most, ha én háttal éllok az útnak, és a kirakatot nézegetem, akkor aligha tervezem az átkelést. Ám a zebra közelében vagyok, és feltételezhető, hogy átmennék, de nem teszed lehetővé, akkor akadályozol.

Az is benne van, hogy fokozott óvatossággal, csökkentett sebességgel kell megközelíteni, hogy az elsőbbségadási kötelezettségednek eleget tudj tenni.

2023. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12 De a háttal álló is bármikor megpördülhet és ráléphet. Márpedig ha rálép, akkor már elsőbbsége van. Minél messzebb vagy a zebrától, annál nagyobb sebességgel még meg tudod adni a lehetőséget a gyalogosnak a biztonságos átkelésre. A gyalogosnak meg meg kell győződnie a biztonságos átkelésről, ami azt jelenti, hogy ha nem gyorsan mész és esetleg satuznod kéne, hanem a zebrához közeledve fokozatosan csökkented a sebességed, hogy mindenképp meg tudj állni, ő ezt a lassulást látva értelmezheti úgy, hogy meg tervezel állni, ezért bátran lelép. Vigyük el ezt a helyzetet a határra, ha már csak 1 méterre vagy a zebrától, akkor bizony az a sebesség, amivel még meg tudnál állni, ha úgy dönt, hogy lelép, közel van a nullához. Tehát megálltál, pedig ő még nem lépett le, hogy mindenképp biztosíthasd azt, hogy ha lelép, megkapja az elsőbbségét. Ezt általában nem kéne ilyen matekpélda szagúan levezetni, ha az emberek nem a szó szerinti szabályban keresnék a kibúvót a hülyeségükre, hanem kicsit logikusan próbálnák érteni, mi a jogalkotói szándék, meg mivel a KRESZ-ről van szó, kicsit logikusan belegondolnánk abba, hogy mi a LEGBIZTONSÁGOSABB értelmezése a szabálynak. Kezdjük ott, hogy nem csak a zebrát kéne figyelni, hanem a zebra környékét, hogy mire odaérek autóval a zebrához, lesz-e gyalogos, aki addigra szintén odaér a zebrához.
2023. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12 Bocsi, az előzőt a #11-nek akartam főleg címezni.
2023. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%

„...oktatóm már többször leb*szott amiért nem álltam meg gyalogátkelő előtt, pedig szerinte meg kellett volna.”


De ha csak tanulóvezető vagy, akkor hova a jó pokolba rohansz már? Ugyanannyit fizetsz, mint ha csak szép lassan mazsolatempóban vánszorognál és minden gyalogosnak/ácsorgónak megállnál. A lényeg amúgy az egész zebrás-átengedősdiben nem az udvariasság, hanem az hogy még véletlenül se ölj meg senkit sietségből.

2023. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%

Azért az furcsa hogy nem tud valaki semmenire vezetni, de megakarja magyarázni a baromságát.

Előszüör tanulj meg vazetni és majd esetleg utána bírálhatsz felfelé.

2023. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Miért olyan nagy hiba?? Mert elütöd??

Ha ott áll, menni fog, állj meg. Ha int, hogy ő csak ácsorog, akkor mehetsz.

Legutóbb vicces volt, mert megálltam a zebránál, a gyalogos meg megkérdezte, hogy én akkor most átmehetek? 😃 Nem bírtam ki röhögés nélkül.

2023. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A Carmageddont nehéz kinőni...
2023. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!