Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C+E kategória mellè szeretnèk...

C+E kategória mellè szeretnèk elvègezni mèg egy darus vizsgát is. Melyikkel járnèk jobban a rakodó darussal, vagy a magas darussal? ( nem torony daru) Van esetleg valakinek tapasztalata? Előnyt hátrányt egyaránt szívesen olvasnèk.

Figyelt kérdés

#kamion #teherautó #daru #rakodódaru #magasdaru
2023. aug. 20. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen munkát akarsz
2023. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a félreértések elkerülése érdekében írnál kódokat a képzésekhez?
2023. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint fogalmam sincs az egészről. :D


Ne kövezzetek meg.


Én kèt fèle típust ismerek ebből, a magasdarut ami teherautón van ès a rakódó darut ami szintén.


Teljesen laikus vagyok ezekben.

Tehát arra a kèrdèsre hogy milyen munkát akarok mèg tudok is válaszolni, gondolok itt arra hogy èpítőanyagokat lepakolni pl. De hogy milyen ágazatai vannak mèg azt nem tudom, de ha felvilágosítasz, megköszönöm.


Kódokat pedig vègkèpp nem tudok.

2023. aug. 20. 16:01
 4/11 A kérdező kommentje:
4451. ès 4411
2023. aug. 20. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja így már világos.



4451 Azok az autók, amiknek van rakfelülete és daruja is. Két fő irány van itt, az egyik az erdészeti meló, ezt elengedném rutin nélkül, a másik az építőipar. A tüzéptől kezdve a nagyobb beruházásokig bárhol szükség lehet ilyenre. Előbbi inkább kiszállítás telephelyről építkezésre. TEhát a telephelyen felszeded magadra/felrakja a targonca, aztán az építkezésen lepakolod. Faanyagot, téglát, cserepet, cementet, térkövet, bármit, ami kell. Helyben nagyobb beruházásoknál már sokkal macerásabb. A központi depóból kihordani a felhasználás helyére mindent, ami kell és ott egyesével lepakolni. Pl. egy parkolót épít egy cég, akkor egy darus kocsi kiviszi a telehelyről a térkövet és rakja le a munkásoknak. Ilyenkor egy emelés, aztán beülsz, odébbállsz, megint egy emelés, megint odébb. Egy nap 150-200 ki-be szállás sem kizárt (mi ezt csináljuk).


4411. Ez már sokkal inkább daruzás, mint vezetés. Ezeket látod mit csinálnak szerintem. Kimész a daruval ahova kell és vársz, amíg megfelelő állapotba került az emelendő teher, megemeled, aztán hazamész. Ha nagyon nagy a daru, akkor még macerázol az útvonalengedéllyel, felvezetőautókkal stb.


#1,2

2023. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez nagyon rèszletes volt köszönöm! Fizetès tekintetében melyik fele dőlhet jobban mèrleg? Vagy nincs akkora differencia?
2023. aug. 20. 21:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de én és 2 másik ismerősöm is hiába csinálta meg a darus képzést. Sose tudtunk elhelyezkedni. Senkinek nem kell a pályakezdő kb. 4 éve van meg a papírom, de egy napot sem sikerült a szakmába dolgozni. Ha nincs ismerősöd akkor nagyon-nagyon gondold meg, hogy invesztálsz-e ebbe.


Ha mégis így döntesz akkor sok sikert!

2023. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

#6: Eléggé szórhat, attól függ, hol és mit kell csinálni, milyen autóval. Ma már annyria sofőr hiány van, hogy ha egyszer sikerül ráülnöd valami autóra, onnantól lesz munkád. Még ha nem is darussal kezdesz, hanem mondjuk billenccsel, csak kerülj be valahogy ezekbe a körökbe (Tehát nem a ponyvás közutas közegbe, hanem építőiparba mondjuk)


#1,2,5

2023. aug. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld!
2023. aug. 22. 00:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Bekerülni nagyon nehéz otthon mert kezdőkre nem bíznak semmilyen gépet.

Érdekes módon én kezdőként külföldön kaptam teherautós munkát, igaz angolul tudok valamennyit és CE kategóriám van, darura nincs. Korrekt módon betanítottak. "Otthon" csak elutasításokba futottam.

2023. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!