Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért az én hibám, ha mindig...

Miért az én hibám, ha mindig nekem jönnek?

Figyelt kérdés
Két éve van jogsim, és azóta 4 alkalommal érte baleset apám autóját, miközben én használtam. Mind a 4 alkalommal ártatlan voltam, és a biztosító, vagy megegyezzéssel a másik fél fizette/javította a kárt. Ezek után apám velem ordibál, hogy mindent tönkreteszek, mert ő sokkal többet vezet, de még nem történt vele ilyen.

2023. aug. 29. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

2 év alatt 4 baleset?

Tényleg elgondolkodtató...

2023. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Vannak olyan tipikus esetek, amikor bár egyértelműen az egyik fél a hibás, a másik is elkerülhetné a balesetet, amennyiben kicsit megfontoltabb/körültekintőbb/higgadtabb stb.


Két évente négy baleset, vagyis félévente egy, hát, minimum gyanús...Mindenesetre ennyiből nem tudjuk megállapítani, mi a helyzet. Lehet, hogy van igazsága apádnak, de az is lehet, hogy csak egy valódi megkeseredett magyar emberről van szó.

2023. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk ez így tényleg gyanús. Nem foglak hibáztatni, mert nyilván nem tudhatom, hogy mi történt, de 2 év alatt 4 eset, ráadásul mivel szüleidé ezért gondolom nem is állandóan használod... Az úgy sok.
2023. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A négyből kettő álló helyben történt, miközben szabályosan parkoltam. Akkor is azt mondta apám, hogy biztos úgy álltam meg, hogy nem lehetett elférni tőle (nem is látta, de okoskodik). De téltelezzük fel, hogy valóban hibás voltam: akkor biztosító és a helyszínelő rendőrök miért a másik felet hozták ki felelősnek, és ők fizették a kárt?
2023. aug. 29. 13:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 Attól mert más a hibás, attól még nem biztos, hogy te vétlen voltál.


Erre mindig az ittasságot hozom fel példának: ha te teljesen vétlen vagy és valaki beléd hajt, kijön a rendőr és kiderül hogy ittas vagy, akkor hiába voltál vétlen, szét leszel büntetve.


Ezt csak azért mondom, hogy lásd, hogy nem mindig vétlen a vétlen. Mint mondtam én nem foglak hibáztatni, mert nem láttam a szituációkat, de azért ez így furcsa, hogy veled ilyen sűrűn történik valami.

2023. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hypno ***** válasza:
100%

Ez egy családi ügy nem közlekedési.

Focizd le a faterral ha gondolod, de inkább örülj, hogy időnként megkapod a kocsit.

2023. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Közel 50 éve vezetek nagyjából 10-15 országban.

Összesen volt talán 4 balesetem, egy sem önhibás.

Az utóbbi 20 évben egy sem.

Te jól "betermeltél"...

2023. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pakolási baleset az, amihez rendőrt kell hívni kétszer is?
2023. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak az egyikhez hívtam rendőrt, ott egy román kiscsaj tolatott nekem a Tesco parkolóban. Nem értettük egymást, muszáj volt.
2023. aug. 29. 14:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Édesapád sokkal többet vezet, és egyszer sem volt az általa vezetett autó vétlen áldozat.

Személygépkocsira 53 éve, motorkerékpárra 48 éve van vezetői engedélyem, évtizedekig nagyon sokat vezettem, 20 éve nem vezetek motort, néhány éve csak évi 10-15 ezer km-t vezetek személyautóval. Sose jöttek neki sem a motorkerékpárjaimnak, sem az autóimnak.

A fiamnak 27 éve van vezetői engedélye, a munkája miatt 16 éven át rengeteget vezetett munkahelyi autókat, de elég sokat vezette, vezeti a saját autóikat is. Sose mentek neki az általa vezetett autóknak.

A menyemnek 24 éve van vezetői engedélye, ő csak a családi autókat vezette, vezeti. Sose mentek neki az általa vezetett autóknak.


Mit lehet hozzád szólni? Menj el rontáslevételre, mielőtt gipszágyból írod, hogy vétlen voltál.

2023. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!