Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tarthatnám meg az autót?

Hogyan tarthatnám meg az autót?

Figyelt kérdés
Idén februárban vettem egy autót apámtól 1.5 millióért, de nem lett átírva. A családban mindenki tudja, hogy készpénzben kifizettem és igazából az enyém, csak nem lett lepapírozva. Sajnos apa néhány hete meghalt, és az öcsém igény tart az autóra, mert szerinte azt közösen örököltük, mivel még a mai napig apánk nevén van.

2023. szept. 2. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Jogilag te nem vettél autót. Ha nincs végrendelet, amiben te vagy kinevezve mint örököse az autónak, akkor nem a tiéd.
2023. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Jogilag fele a tied, fele az öcsédé. Viszont ha kifizetted, meg kellene értenie öcsédnek, hogy a tied. Ha nem érti meg, másban lehetsz te is ilyen nem igazságos.
2023. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Megveheted a felét a testvéredtől.
2023. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Kutyat sem 3rdekli mit akar , megvetted . Pereljen , el fog tartani pár évig , addig a tied .
2023. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Itt a baj hogy nem írattátok át. Jogilag nem a tiéd az hogy kifizetted de nincs annak nyoma, így ezt buktad. Hiába tudja mindenki ez nem ér semmit. Jogilag fele-fele arányban a tiéd meg az öcsédé, EZ VAN! Ha az öcsédben van annyi emberség hogy ezt figyelembe veszi akkor átengedi neked a tulajdonjog részét és megvan oldva a gond. Ha nem akarja akkor meg kell egyezzetek, vagy kivásárolod a részét tehát az autó jelenlegi értékének a felét ismét ki kell fizesd.


Nem is értem, hogy ha megvetted akkor miért nem írattad át? Most ennek a levét iszod.

2023. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az öcsém is jól tudja, hogy kifizettem, csak ilyen g*ci.

Apánk egészséges volt, 58évesen hunyt el balesetben, senki sem számított rá. Idővel szándékombán állt volna átírni az autót, csak halogattam, mert így olcsóbb volt.

2023. szept. 2. 16:56
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Erre mondják azt, hogy néha az olcsóbb a drágabb.
2023. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon meg kéne hegyezni, szerintem képes lenne megtanulni gondolkodni 3-5 perc alatt. Egy-két jó laskás után még a kézremegésén is úrrá tudna lenni, míg aláír. Lehet érdemes lenne pár fogát átrendezni utána valami vascsővel, meg a zsebébe minimális pénzt nyomkodni pár jó arcbaköpés kíséretében, de ez csak az én szerény vélekedésem, te úgy csinálod, ahogy akarod.
2023. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban, az biztos. A kérdező nem vett semmit. A szóbeli megállapodásnak nincsen semmilyen jogi ereje. Ha a kérdező kisajátítja az autót, a testvére azonnal hívhatja a rendőrséget és az autót órákon belül lefoglalják. Nincs itt semmilyen per, meg "évek".


Az autó közös addig a percig, amíg valamelyikőtök meg nem veszi a másik tulajdonrészét, vagy közösen el nem adjátok egy harmadik félnek mindketten a fél-fél tulajdonrészeteket. Amíg e kettő közül egyik sem történik meg, egyikőtöknek sincsen joga önállóan rendelkezni bármiről. Sem az esetleges eladásról, sem a használati jogról. Kizárólag közös megegyezés van.

2023. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lezajlik a hagyatéki és a fél autó árát kifizeted a tesódnak. Hol itt a gond? Tiéd lesz az autó, csak kicsit drágábban.
2023. szept. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!