Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zold zebranal atkeleskor a...

Zold zebranal atkeleskor a jarmuveknek (bicikli is) vagy a gyalogosnak van elsobbsege? Zold a gyalogosnak, piros a jarmunek.

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 14:41
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

10


Ne haragudj nincs jogsim, kreszt is csak annyira tanulmanyoztam hogy ne okozzak balesetet.


A te valaszod vonatkozik gyalogos atkelo nelkuli utakra is? Tehat ha megyek a jardan, es ki van rakva a jobbra kanyarodo tablacska tolem balra ahol az utsav van, egy kocsi meg jobbra bekanyarodik, en meg mar raleptem epphogy az utra akkor is nekem van elsobbsegem?

2023. szept. 13. 15:22
 12/30 anonim ***** válasza:
53%

Jegyezd meg!

Ha zebrát látsz, neki van elsőbbsége bármely szituációban. Ők nem tudják a KRESZ-t.

Más esetekben a lámpa nélküli gyalogátkelőhelyen és a lámpásnál zöldnél a gyalogosnak van elsőbbsége.

2023. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Gyerekek ne szorakozzatok biztonsagosan akarok csak kozlekedni, 12 es ellentmond az elozoknek vagy ez most szarkazmus? Ereznem ha lenne jogsim.
2023. szept. 13. 15:53
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, a zebra, mint élőlény szarkazmus.


A második mondantom minek mond ellent? Lámpátlan zebránál a gyalogosnak van mindig elsőbbsége, még ha ezt nem is mindenki gondolja így.

A lámpásnál pedig csak akkor nincs, ha piros van naki, tehát ha zöldet kapő a gyalogos, mindegy, hogy merről jön az autó, el kell engedni a gyalogost.


Ez utóbba talán magyarországon nem annyira kérdéses, de németeknél pl vannak olyan lámpák, amikor balra nagyívben kanyarodok és akkor van a gyalognak zöld, akkor is el kell engednem.


A csúcs az, hogy vannak olyan lámpák náluk, amik egyik irányban engedig a gyalogot, másikba meg már piros. Egy bunkó autós ilyenkor majdnem a tyúkszememre hajtott, mert ő a másik irányt látta, hogy piros, azt hitte priosnál sétálgatok, mikor nekem még zöld volt.

2023. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
11 egy olyan keresztezodesre gondolok, ahol nincs zebra sem és lámpa sem.Pl mész a járdán de jobbra van egy út befelé. És a kis “keresztezodes után” folytatódik tovább (egyenesen ) a járda. De jön egy kicsi aki be akar kanyarodni. Akkor neked van elsobbseged!
2023. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
15 "a járda meghosszabbított vonalában", azt hiszem így tanultuk annak idején. Tehát ez olyan, mintha zebra lenne.
2023. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

15


Es az meg van hatarozva hogy meddig vagy vegig az uton vagy egy kovetkezo keresztezodesig vagy hasonloig?

2023. szept. 13. 16:10
 18/30 anonim ***** válasza:
#14: Ilyen egyoldalú zebra-lámpát már én is láttam, elég hülye megoldás.
2023. szept. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Alex Fly ***** válasza:

@11: igen. KRESZ 31. § 5) "Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik

a) jobbra vagy balra bekanyarodó járművel

– annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik..."

2023. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Alex Fly ***** válasza:
@4: nem csak addig, amíg zöld a lámpa. Az csak annyit jelez, hogy mikor léphet le a gyalogos az úttestre -ha áthaladás közben pirosra vált, az semmiben nem befolyásolja az elsőbbségét.
2023. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!