Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zold zebranal atkeleskor a...

Zold zebranal atkeleskor a jarmuveknek (bicikli is) vagy a gyalogosnak van elsobbsege? Zold a gyalogosnak, piros a jarmunek.

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 14:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

20 tudtommal magyarországon nem vált csak úgy pirosra. Villog előtte, akkor meg már nem lépünk le, és akkor átérünk piros előtt.


(ellenben németeknél zöldről illogás nélkül pirosra vált)

2023. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Alex Fly ***** válasza:
@21: a villogó zöld jelzés is teljesen irreleváns az úttesten haladó gyalogos számára...
2023. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

22 akkor még egyszer, villogónál nem lépsz le, akkor nem kapsz priosat az út közepén.


Egyébként tévedsz, a villogó zöld sem irreleváns:


-a folyamatos zöld fény szabad utat jelez, a gyalogos az óttesten áthaladhat.

-a villogó zöld fény az áthaladásra engedélyezett időtartam végét jelzi, a gyalogos az úttestre nem léphet, az úttesten levő gyalogos pedig köteles az áthaladást mielőbb befelyezni.


[link]

(35. oldal 47. kép)

2023. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Komolyan leírtam, hogy "befelyezni"? :D
2023. szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Alex Fly ***** válasza:

@23: a gyalogos az úttesten áthaladáskor minden esetben köteles az átkelést mihamarabb befejezni, a villogó zöld jelzés ezen nem változtat. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezen időtartam alatt át is fog érni -főleg ha az átlagosnál lassabban tud csak mozogni.

Ami a gyalogos számára lényeges, hogy ilyenkor ugyanúgy nem léphet le az úttestre, mint a piros jelzésnél -tulajdonképpen csak pszichológiai szerepe van. De ha már lelépett, onnantól a lámpának már számára semmi jelentősége...

2023. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"a gyalogos az úttesten áthaladáskor minden esetben köteles az átkelést mihamarabb befejezni"


Ilyet a zöldre nem ír, és ha ezt be akarom tartani, akkor mivel sportos vagyok, nekem mindig futva, de minimum kocogva kéne átmennem, hogy ennek eleget tegyek, mert képes vagyok ré, és nem terhel meg.

2023. szept. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Alex Fly ***** válasza:

@26: nem a zöldre írja, hanem az úttesten átkelésre. függetlenül attól, hogy zöld, piros vagy éppen hupilila...

KRESZ 21. § (6) "A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti." -én nem látom sehol, hogy ez alól egy zölden világító lámpa kivétel lenne...

A mihamarabbi átkelés pedig nem azt jelenti, hogy olimpiai sprintet kellene levágnia, csak annyit, hogy folyamatosan, az ő normál tempójában haladjon a túloldal irányában amíg azt el nem éri.

2023. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Az kiindulási pont viszont az volt, hogy ha villogó zöldnél nem lépünk le, akkor valszeg nem kapunk pirosat a felénél. Nyilván ha van egy 90 éves akinek 3x annyi mint nekem, azt segítjük, és nem hajtunk át rajta.
2023. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Alex Fly ***** válasza:
@28: akkor a kiindulási pontod mondjuk úgy, hogy nem minden esetben helytálló. Itt pl. nem messze van egy lámpás átkelő, ahol a gyalogoszöld 3 másodperc egy 8sávos úttesthez. Hacsak nem a zöld jelzés legelején indul el, az emberek 99%-a pirosban fogja befejezni az átkelést.
2023. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

29 van ilyen. De gondolom még senkisem hajtottak át, egyrészt van biztonsági időtartalék az időben, mire engedik piros után az autókat, másrészt az említett 90+ osokat segítették.

Feltételezem, még rendőr sem büntetett emiatt.

2023. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!