Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Indokolt, ha a rendőrautós...

Indokolt, ha a rendőrautós megállít és megbüntetnek, mert nincs rajtam biztonságiöv?

Figyelt kérdés

Az övek az kocsimban egyszerűen nem biztosítanak hosszra, nem tudom becsatolni az a helyzet. El vagyok hízva az tény, de ilyenkor tényleg megállítanak ha meglátnak?


Büntethető vagyok ilyen helyzetben?



2023. szept. 22. 19:48
A kérdező szavazást indított:
Megbünthet - miért?
Nem büntethet meg
31 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Debil vagy?
2023. szept. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Igen.


Azonban tudnod kell, hogy öv nélküli autóvezetéshez kizárólag orvosi kezdeményezésre, majd annak jóváhagyása után mehetsz autopályára. De milyen kondíciók szerint, arról fogalmam sincsen. Viszont a KRESZ szabályozza ezt is.


Anélkül (igazolás) a bizontsági-övet és rendszerű használatát számon kérik, de van toleránsabb rendőr is akivel megbeszéli ezt az ember és demonstrálva szemlélteti a helyszínen a rendőrnek a biztonsági öv nem bekapcsolható a látható okok miatt... elnéző lehet és nem kapsz büntetést és lehet még nincs semmi retorzió sem, mindennek ellenére orv. igazolás nélkül hiába látják a helyzetet ez nem szabálykövető gépjárművezetési módszer és előírt követelmény.

2023. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Igen, vannak öv hosszabbítók és hasonlók. Csak akkor nem kell bekötnöd, ha van róla orvosi igazolásod, hogy valami egészségügyi probléma miatt neked nem kell. Az nem kifogás, hogy elhíztál. Majd én is elhízok aztán nem kell bekötni magam?! Hát de.
2023. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Igen.


"(4) * A külön jogszabályban meghatározott M1, M2, M3, N1, N2, N3 kategóriájú gépkocsiban, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.


(5) * Nem kell becsatolni a biztonsági övet:


a) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;


b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;


c) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;


d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;


g) annak, aki külön jogszabályban * meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik."

2023. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Büntethető vagyok ilyen helyzetben?"

Igen, és meg is érdemled, akár minden nap.

Mielőtt végleg beleringatod magad, hogy részedről elfogadható magatartás a törvénysértés, érdemes megnézni ezeket a videókat.

Az igazán tökös legények Superman módjára röpködnek a csattanó és száguldó karosszériák között. Bolond, aki nem ezt választja, csak a kislányok akarnak balesetben a karosszérián belül maradni:

https://www.youtube.com/watch?v=2Yu16L7pPII

https://www.youtube.com/watch?v=TYP31KokOq4

Egyébként meg holnap veszel egy ilyet, olcsó, nem leszel törvénysértő és működik az öv is:

[link]

2023. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira el lennél hízva, hogy nem tudod becsatolni az övet, illetve hogy éred el a kormány a nagy hasadtól, illetve a pedálokat? Amúgy ahogy előttem is írták , létezik övhoszabító, a szabály pedig szabály, mindenkinek be kell kötnie magát, és max szívműtét után nem kell, de az is határidős orvosi engedély.
2023. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem elég, hogy vinni fogod az adóforintjaimat mert egy lusta dagadt szar vagy de még azt is fizessem ha majd felkaparnak az aszfaltról?
2023. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom milyen autó, de ahol az öv nem ér körbe ott kétlem, hogy egyáltalán beférnél az autóba.
2023. szept. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tessék ilyet venni és meg van oldva.

[link]

2023. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Molnár Krisztián te vagy az?

Leraktad a jogsit?

2023. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!