Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közforgalom elől el nem zárt...

Közforgalom elől el nem zárt magánút feloldja a megállni tilos tábla tilalmát?

Figyelt kérdés
És ha elzárják az utat - pl. úszókapuval -, akkor mi lesz a felállás?
2023. szept. 24. 14:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
A körforgalom alapból feloldja, mert kereszteződésnek számít.
2023. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

#1: KöZforgalom, nem köRforgalom...


Kérdező, ha az egy kereszteződés, akkor feloldja, ha kapubejáró, akkor nem

2023. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat. Magánút nem old fel semmit. Persze azt valahonnan tudnia kéne a közlekedőnek, hogy az magánút.
2023. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem old fel semmit???

4 ingatlanról van szó, 2 épület szinte a közútról nyílik balra-jobbra, kettő magasan fent van, szintén balra-jobbra. Közte fölfelé az út.

Ha a város felől jövünk, semmi nem tiltja a megállást. Meg is szoktunk állni.

De ma, 15 év után sétálni mentem az utca végébe, és ott - visszafelé jőve - láttam egy megállni tilos táblát. Ezek szerint szabálytalankodunk már 15 éve?

2023. szept. 24. 15:05
 5/21 anonim ***** válasza:

utcaképet rakj be akkor.

MOndjuk az is érdekes, hogy 15 éve mindig csak egy irányba jártok azon az úton, hogy nem tűnik fel a tábla?

2023. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Megpróbálok térképet keresni.

Hát az a helyzet, hogy mögöttünk az utában már csak pár ház van, utána szőlőskertek, szurdikok, ilyesmik. (Őzek és vaddisznók sétálnak a kertben) Ha be is lehet hátulról hajtani, nagy kerülő lenne és igencsak keréktörő mutatvány.

2023. szept. 24. 15:16
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha az tényleg magánút, tehát valaki tulajdona az út, nem közterület, akkor nem old fel semmit.
2023. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7, OK. És aki az itt élő 4 családhoz jön, és sose megy 3-400 méterrel hátrébb - pl. gyerekorvos, vendégek, ételfutár -, annak honnan a fenéből kellene tudnia, hogy amott ki van rakva egy tábla?

Nem vitatom, amit mondasz, csak hát..látod, én is itt lakom már régóta, és csak most állt össze bennem a kép.

2023. szept. 24. 15:27
 9/21 anonim ***** válasza:
#8 Ha jobb oldalt nincs kint a tábla, akkor miért vonatkozna rád? Vagy bal oldalra parkolsz amit alapból tilos? A megállni tilos az az úttestre vonatkozik, ha van külön terület, ahova be tudsz állni az úttestről, oda nem vonatkozik a tábla. Jobb lenne egy utcakép, mert így nagyon nehéz megérteni mit akarsz.
2023. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Itt egy béna térkép.


[link]


Jobbról jövünk a város felől, a karikázott rész a 4 ingatlan, a fehér csík az út. Balra fönt satíroztam, ahol a tábla áll. Ahol vastagon befeketítettem, ott szoktunk tudni megállni. Pl. mert le van fagyva az út, vagy mert - mint ahogyan most is -, a felső háznál építkeznek és autók állják el a garázsbejárót.

2023. szept. 24. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!