Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be tud így mérni a rendőr?

Be tud így mérni a rendőr?

Figyelt kérdés

Bevallom szeretek tempósan menni, illetve most egy orvosi időpontra vittem a párom szóval figyelmetlen voltam és siettem.

Egy kishatár előtt 30as tàbla volt a szakasz elején, ahol egy autonyi szélességben ment az út majd a végére még bőven a határ előtt kiszélesedett. Fogalmam sincs miért, de teljesen abban a tudatban mentem, hogy a 30 csak a kis útszakaszra érvényes. (Nem mentem vissza megnézni így most se tudom.)


Lènyeg a lényeg mentem kb 90el a már igen széles úton erre látom, hogy jön szembe egy autó. Kicsit lelassítottem, de tényleg egy bazi széles főutakat megirigylő útminőségről beszélünk. Akkor látom, hogy ez a civil rendőr rendszám. (Felénk mindenki ismeri már ezt a rendszámot) Ő nagyon belassított, én meg 70-80al elmentem mellette. Nem állított meg nem villogott rán semmi, de a párom belém tette az ideget a 30as táblával.

Ilyenkor betud mérni?

Biztos vagyok benne, hogy nem számított rám, mert full kihalt szakaszról beszélünk.



2023. szept. 25. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, régebben is mértek már mozgó kocsiból. Így is tud mérni, az ő sebességét kivonja a mért eredményből és meg is van a sebességed. Trafit láttál a kocsi anyós ülésén? Mert ha nem akkor nem mértek.
2023. szept. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, akkor vettem észre amikor már tényleg szinte ott voltam mellette. Annyi időm volt, hogy felfogtam meg már elmentem mellette. A sofőrt láttam, de az anyóst nem. :/ Az volt gyanús, hogy ő eleve lassan jött, de még utána is sokáig láttam a visszapillantóban.

Nyilván kitartottam már a sebességem mellett, szóval utólag nem fékeztem bele.

2023. szept. 25. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Be tud mérni, de nem valószínű, hogy azon a kihalt úton mért.
2023. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt kezdtek mozgó járművekből mérni. A rendőrség a Youtubon Pofátlan(TAN)ítás címmel mutat videó felvételeket, amikor mozgó civil autónak látszó járőrautóban tapasztalnak szabálysértést. Látszik, hogy ilyenkor működésbe hozzák a rejtett megkülönböztető jelzéseket, a szabálytalankodó után erednek, és megállítják.

A mérőeszközök felvételt készítenek a mozgó járműből, és hiteles sebességmérésre is alkalmasak. (Megjelenésükkor a médiában vitatták a hitelességüket, kiderítették, hogy régebben használt FÁMA lézeres eszközökről van szó, és a szokásos hitelesítő hely honlapján nem találták a hitelesítési jegyzőkönyvüket. Árnyékra vetődtek; egyrészt jelentősen módosított eszközváltozatot kezdtek használni, másrészt másik helyen végezték a hitelesítést.) Azért nem a Véda rendszer ARH-CAM-S1 lézeres eszközeit használják (amit álló autókban is szoktak), mert azok túl nagy méretűek, nagy esély van az észrevételükre, és az autósok értesíthetik egymást, akár olyan közösségi hálón is, mint a WAZE.

Azért állítják meg a szabálytalankodókat, mert ezek az eszközök nem teljesítik a gépjárműről és annak hatósági jelzéséről felvételt készítő eszközre vonatkozó követelményekről szóló jogszabály automatikus adattovábbításra vonatkozó feltételeit. A többinek megfelelnek: hitelesek, automatikusak, a felvételeket nem lehet manipulálni, tárolják az adatokat.

Ha a megállított szabálysértő vitatja, akkor megnézheti a civilnek látszó járőrautóban a felvételt, illetve, ha tárgyalásig viszi az ügyet, akkor bizonyítékként használható a felvétel és dokumentált mérési eredmény. De, a felvétel alapján nem küldenek bírságot az üzembentartónak, mint pl. a VÉDA rendszer eszközeinek felvétele és adatdokumentálása alapján.

Ha nem állítottak meg, akkor nem volt, vagy nem üzemelt ilyen eszköz a mozgó rendőrségi autóban. Mivel egyértelműen tapasztalhatták a sebességtúllépést, megállíthattak volna figyelmeztetni, de ennyinek nem látták értelmét; hiteles bizonyíték nélkül bírságolni nem volt lehetőségük.

Ha közismert autó a környékről, akkor az is ismert lenne, ha a mozgó autóból mérésre felkészített elfogó autó lenne; néhányan már szereztek volna tapasztalatot.

2023. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Biztosan látta, hogy gyorsan megyek. De én is meglepődtem volna, ha számított volna ott bármire is.

Hát kiváncsi leszek, köszönöm a megnyugtató válaszokat.

Várom azért a levelem…meg életem első 5-6 pontját! Visszamentem 30as tábla végig…

2023. szept. 25. 21:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Pontot biztosan nem fogsz kapni, csak pénzbírságot.
2023. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De még mekkorát…🥹
2023. szept. 25. 22:49
 9/12 anonim válasza:
Igazsag szerint MO-n nagyon alattomos modon megy ez a mérés. Civil autobol kukkolnak a rendorok. Ertem,hogy nincs penz fix pontokat telepiteni es mindig athelyezik a mero pontokat(jelen esetben az autokat),de velemenyem szerint ez akkor sem tisztesseges. Ha tolunk elvarjak a rendes szabalykoveto kozlekedest,akkor mi elvarjuk azt,hogy ne sunyi modon kukkoljanak a bozot mogul. En kulfoldon elek mar tobb mint 10 eve. Itt veszem eszre a kulonbseget,hogy otthon mennyire maskepp mukodik. Nincs zero tolerancia, 1 s0r belefer. ha +5 merfoldel megyek se kapcsolnak le. Mindenhol ki van irva,hogy pl ezen a szakaszon mérnek. nagy tablakkal ki van jelezve. A statisztika szerint biztos itt is van gyorshajtas(sot szoktam is latni neha). ha viszont balesetet okozol akkor nagyon megbuntetnek. Na mind1,csak egy gondolat. Remelem hogy nem buntetnek meg. Gondolom tanultal az esetbol. En is jartam mar igy. Az ember utana jobban odafigyel(akkor is ha nem buntetik meg)
2023. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: Kevés helyen járhattál. Magyarország a gyorshajtók egyik paradicsoma.

15-tel, autópályán 20-szal túllépheted gyakorlatilag büntetés nélkül. Ha 300-zal mész, akkor is csak pénzbírságot kapsz.

A fix kamerák ki vannak táblázva és km-ekről láthatóak, civil autós ellenőrzés hihetetlenül ritka.

2023. okt. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!