Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha körbekarcolták...

Mit tehetek, ha körbekarcolták az autóm?

Figyelt kérdés

Fél éve van meg az autóm. Nem új, de nagyon szép volt a fényezése, az utóbbi időben viszont egyre több karcot találok rajta, szép hosszú, nem túl mély karcokat. Az egyik az autó elejétől a hátuljáig tart. Én vezetem az autót és nem volt olyan helyzet, hogy ilyen sérülés keletkezhetett volna rajta. Egyre több a karc...

Rosszban vagyunk a szomszéddal, bolond öregember, simán kinézem belőle, fenyegetőzött is már.

Gondoltam már, hogy veszek fedélzeti kamerát, hogy parkoló módban rögzítse, ha tényleg csinál valamit. Nem tudom, érdemes-e, bekapcsol-e ennyitől, illetve ősszel gyakran párás az üveg, bentről akkor nem látszana semmi

Vadkamerára is gondoltam, ami csak az autót venné és a bokrok között elrejteném, de az autó közterületen parkol, igaz egy kis közben, az autón kívül nincs itt mozgás. Szerintem ez nem törvényes...

Kisgyerekem van, sajnos nem tudom megfigyelni egész nap a kocsit.


Milyen lehetőségeim vannak? Mit tennétek a helyemben? Elég elkeserítő, hogy így néz ki a kocsi, igaz, nem mély karcok, fel lehetne políroztatni, de nekem erre most nincs keretem, különben sem én okoztam.



2023. okt. 15. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fedélzeti kamera egy irányba néz. Ha csak az oldalát karcolgatná és netán erre is elindulna a felvétel, nem látna semmit. Jobb megoldás lenne a vadkamerás megoldás, mert akkor legalább kívülről látod a kamerán az autót.
2023. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kibékülni az öreggel, ha ügyes, kedves ember vagy, még ő fogja őrizni aznautódat éjjel. A harag,a bosszú sokba kerül, és örökké stresszes az életed.


Valahogy békülj meg, ezen járjon az eszed. Gondolkozz el, miért is haraggszik rád? Estleg nem is vagy olyan jóember, mint gondolod magadról? Kérdezd megnaz öreget, mi a bánatért haragszik?

2023. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.

Az öreg bolond. Ilyenekkel támad, hogy én éjjel fél3kor ütvefúróval fúrom a falat az alsó szinten (társasház). Senki nem hangoskodik, nyilván alszunk éjjel és ha az ütvefúrós fantom betörne a lakásba, arra mi is felébrednénk...

A kutya összeszarja az udvart. Ez nem igaz, a kutya CSAK pórázon van kint, felügyelettel. Ha éppen nem érünk ki az utcára, akkor is felszedem a kakit. A múltkor nyestszart mutatott, mint bizonyíték.

Kipusztítom a növényeit. Ez sem igaz, egyszer a mályvacserjéről elkezdtem levágni a száraz ágakat, illetve nagy része még olyan, mert közben nekem támadt, hogy azokat ő ültette, hagyjam békén. (Gondozni nem gondozza, ocsmány látvány.) Azóta én vagyok a növények pusztítója.

Az apósomra rátámadt, hogy az ő kukájába rakta a szemetét. Ez sem igaz, nekünk is van kukánk, Após meg tud olvasni és ismeri a saját címét.

Ez az ember paranoiás, ebben éli ki magát.

2023. okt. 15. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg bérelni neki egy garázst átmenetileg? Jobb ötletem sajnos nincs... Vagy még azt lehetne, hogy mindig kamera látószögébe parkolni vele.


A többi szomszéddal is baja van az ürgének, vagy neked volt vele valami személyes ellentéted korábban, és azóta ilyen?

2023. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vadkamera jó ötlet. Ne zavarjon, hogy illegális, bizonyítéknak tökéletes. Meg lehet, hogy utána még illegálisabb módon amúgyis saját kezedbe vennéd az igazságszolgáltatást :))
2023. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valami mindig van. Az egyik lakásban új lakó van, vele még nem igazán balhézott, de velünk meg a másikkal volt konfliktusa, csak mivel mi lakunk itt, a másik meg évente 3x, 4x jön csak, értelemszerűen velünk többet kötekedik. Pl rosszul nyírjuk a füvet...mikor neki a kezében fűnyírót még nem láttam, pedig lassan 15 éve itt vagyok én is. Csodálom, hogy a kisfiamra nem tett még megjegyzéseket, hogy hangos. Bár hallókészüléke is van, talán nem hallja.


Sajnos itt nincs térfigyelő, ahol legközelebb van, az már nagyon messze van. Ezért gondoltam, hogy eldugok egy vadkamerát, ami csak az autómat veszi, aztán ha kapás van, feljelentem.

2023. okt. 16. 21:08
 7/7 A kérdező kommentje:

5.válaszoló.

Én úgy tudom, hogy mivel az autó közterületen van, ezért hiába van felvétel a rongálásról, személyiségi jogokat sértek, ha felvételt készítek és nem számít bizonyítéknak. 🫤

2023. okt. 16. 21:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!