Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes egy kézzel...

Mennyire veszélyes egy kézzel vezetni?

Figyelt kérdés
A férjem alkarját a két hete műtötték, mert egy balesetben eltörött. Jelenleg is gipszben van, váltól is alig tudja mozgatni. Hiába táppénzen van, tegnap óta már bement dolgozni, mert a főnöke nem tudja pótolni. Napi kb 15 kilométert vezet városban, úgy, hogy csak a a bal kezét tudja használni, és úgy vezet. Ráadásul manuális autónk van, tehát ha sebességet vált, akkor addig el kell engedje a kormányt is. Mennyire biztonságos ez egy rutinos sofőrnek? Gondolom meg is büntethetik érte...

2023. okt. 19. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon veszélyes.
2023. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem biztonságos, hiszen nem tud gyorsan reagálni, ha bármi történik, mivel nem tud egyszerre váltani, kormányozni, meg eleve nem tudja stabilan tartani a kormányt.

Miért nem megy máshogy a munkahelyére?

2023. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tömegközlekedéssel nem tudna bemenni? Vagy oldja meg a főnöke, ha már annyira nélkülözhetetlen! Küldjön érte valakit, vagy fizesse a taxit!
2023. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kanyarodáskor elengedi a kormányt, akkor az visszaáll egyenesbe, és a kocsi belemegy a másik sávban haladóba.

Egyszer, valami nagy probléma esetén még megkockáztatnám, lassan haladva, de napi szinten semmiképpen se.

2023. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Manuális váltóval ez egész biztosan tilos és veszélyes. Megbüntethetik érte. Ha balesetet szenved nem fizet a biztosító és felelőtlen is.


2. Nekem is műtötték a bal kezemet, csak egy fémlapot vettek ki, nincs gipszben, de nem terhelhetem. Automata váltós autóm van. Tegnap elgurultam a boltig. Nem éreztem biztonságosnak, főleg kanyarodásnál és parkolásnál. Biztos nem vezetnék így napi 15 kmt városban.


3. Az hogy a főnök nem tudja pótolni az az ő baja


4. Ha mindenképp megy menjen máshogy

2023. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes. Nem tud időben reagálni.


A kresz is tiltja:

4. § (1) Járművet az vezethet, aki

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van

2023. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bal keze az a kéz, veszélyes. Nem kockáztatnám. Én is egy kezet tartok a kormányon általában, motoron is, de ott a másik, ha szükség lenne rá. Úgy biztos nem indulnék el, hogy az egyiket fixen nem tudom használni.
2023. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bal kézzel szerintem nagyon veszélyes, automatával még elmenne, én is többnyire csak ballal fogom a kormányt, de úgy váltani azért húzós.
2023. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogosítványt kellene elvenni egy életre az ilyen idiótáktól...
2023. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem biztonságos és kifejezetten balesetveszélyes is. Persze, az idő nagy részében mindenki egy kézzel tartja a kormányt, vagy akár a váltást is megoldja, de azért akkor is szembejön egy csomó helyzet ahol két kézzel kell a kormányhoz kapni és/vagy váltani.
2023. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!