Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklit, vagy az elektromos...

A biciklit, vagy az elektromos rollert tartjátok veszélyesebbnek vezetni, közlekedni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 16:43
A kérdező szavazást indított:
A biciklit.
Az elektromos rollert.
Egyformán mindkettőt.
34 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Jelenleg egyértelműen a rollert, de ezt nem a jármű tulajdonságaiból következik, hanem az eltérő jogi szabályozásból, és a jellemző felhasználókól (turisták, részeg fiatal társaságok stb.)
2023. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Egyik sem veszélyes, egyik sem veszélyesebb a másiknál. A felhasználóik veszélyesek, persze nem mindegyik.
2023. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a roller veszélyesebb:

1) nem tisztázott a rá vonatkozó jogi szabályozás

2) a kis kerekek miatt könnyebben blokkolnak a kerekek fékezéskor, rossz úton nehezebb irányítani, összességében kevésbé stabil.

2023. márc. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Elektromos rollert egyértelműen


A kis kerék mindig kis úthibában megakad és a következő pillanatban már azon kapod magad, hogy fél centiről szemléled az aszfaltot.

Én már estem vele, a fogam bánta.

2023. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

A roller az nem közlekedési eszköz, inkább egy gyerek játék csak.

Nagyon könnyű pofára esni vele és kész.

2023. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

5-ös, e boomer kommentnek eléggé ellentmond az, hogy bizony ma már a rollerek 99 százalékát az emberek közlekedésre használják, tehát akkor mégiscsak közlekedési eszköz.


Én praktikusnak tartom ugyan, de a kis kerékméret és a rossz általános stabilitás miatt borzalmasan veszélyesnek is.

2023. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alain Delon ***** válasza:
89%
Nem csak szerintem, hanem hozzáértő mondta, hogy a rolleresek súlyosabban sérülnek.
2023. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Komolyan azt hiszitek, hogy a jogszabály tesz valamit veszélyessé vagy nem veszélyessé? A roller egy sporteszköz, amit nem elektromos meghajtásra terveztek és pláne nem sok tíz km/h-s száguldásra. Ez itt a probléma és emiatt kellene teljesen betiltani. A következő gondolom az elektromos görkorcsolya lesz.
2023. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
82%

Igaza van a 4,5,6,7,8-as hozzászólóknak.

A roller nagyon veszélyes , főleg a hazai járdákon, utakon.


A kisméretű, rugózás/ lengéscsillapítás nélküli kerekek egy másodperc alatt keresztbe fordulhatnak, emiatt pedig egyből esés következik.


Magától az eséstől is súlyos/akár halálos sérülés keletkezhet, ha meg a rolleres mögött egy nagytömegű másik közlekedési eszköz ( motor, autó, teherautó, stb.) jön, és nem tud kerülni , mwgállni, akkor szintén végzetes következmények jöhetnek.


Én is estem már többször rollerrel, kis kavics vagy kisebb gödör miatt.


Vigyázzatok vele !!!!

2023. ápr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Roller=kicsi kerék

E-bike=nagy kerék

Ez a kettő szerintem elég atgondolva, utánaolvasva.

PS.: bringas ismerős meg nem törte ki fogát, rolleres igen.

Ok, a bringasoknál nem menő, ha ilyen van, rollereseknél láttam fb csoportot sérülésekröl. Külön khmmm fun, hogy aki a másik alá kommentelt, feltűnik uo sérüléssel később, amit a bukó megoldott vna... khmmm evolucio

2023. máj. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!