Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Emelkedhet egy autó értéke,...

Emelkedhet egy autó értéke, ha szerepel egy filmben?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag ritka autó birtokosa vagyok (tudomásom szerint kevesebb, mint 10 ilyen van az országban), és megkeresett egy hazai filmstúdió, hogy egy jövőre készülő filmben néhány jelenetben szerepeltetnék az autóm. Gázsi nem jár érte, szóval totál ingyen kellene adnom az autót, de azt mondják, hogy a szerep miatt majd többet fog érni a használtpiacon.

Na most azt elhiszem, hogy például a halálos iramban széria miatt megugrott a suprák, skyline-ok ára, de egy kis költségvetésü magyar produkció mennyire növelné az én autóm értékét?



2023. okt. 20. 16:16
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Egy egész napig tartana az autós jelenetek forgatása, és addig nekem is jelen kellene lennem, mint technikus, (autószerelő vagyok) és persze azért sem fizetnének semmit. Az forgatási helyszinre is nekem kell eljuttatnom az autót önköltségen.
2023. okt. 20. 16:22
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de ha belemennék megkérdezném milyen jelenetben :) Egy Ferrarit nem biztos hogy adnék egy Cobra 11-es autósüldözéshez :) de egy udvarlós jelenethez vagy hasonló jelenthez már elgondolkodnék és akkor mondhatnám magam filmsztárnak is :)
2023. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Filmsztár az pont nem leszek, nekem osztottak szerepet, csak az autó kell :D
2023. okt. 20. 16:28
 4/31 A kérdező kommentje:
bocsánat, nekem NEM osztottak szerepet.
2023. okt. 20. 16:29
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy kamu szöveg a producerek részéről. Esetleg HA hatalmas siker lesz a film, és abban ikonikus szerepe van egy nagyon ritka autónak, akkor igen. De ahhoz nagyon nem mindegy, milyen autó. Azt mondod, viszonylag ritka. Tehát gondolom amúgy is elég drágán el tudnád adni. Gondolj bele, hány év múlva vajon mennyivel tudnád drágábban adni a valószínűleg amúgy sem olcsó autót?

Ráadásul az egésznek az a feltételezés az alapja, hogy valamikor majd talán el akarod adni. Mi van, ha nem akarod eladni a ritka autódat, hanem megőrzöd, aztán majd megörökli a gyereked?


Nem mondtak neked semmi konkrétat, semmi olyat, amit egy szerződésbe be lehet írni, csak elhúztak egy nagyon vékony, nagyon halovány mézesmadzagot, miközben nekik nyilvánvalóan szükségük van a segítségedre, és mindezt gyakorlatilag ingyen akarják. Én a helyedben megmondanám, hogy hoppá, neked kell odavinni, ott kell lenned, akkor minimum valami napidíj meg egy étkezés, plusz ahány napot ott vagy, bérleti díj az autóra. Aztán ha nem tetszik nekik, keressenek mást, akit palira lehet venni.

2023. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 veterán vas ***** válasza:
100%

Elképzelem, az alábbi hirdetést:

"eladó egy ilyen tipusú autó, ennyi kilométerrel, ekkora motorral. Ez az autó szerepelt a 2024-ben készült ..... című filmben"

Szerinted mennyi pluszt jelenthet Forintban az utolsó infó?

Valószínű semmit.

2023. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

Persze. Például a Toyota Supráért a legkevésbé sem rajongtak az emberek. Aztán volt Need For Speed, meg Fast and Furious és a világ egyik legkeresettebb rizsrakétája lett. Megemelkedett kereslet pedig megemelkedett árakat jelent.


DeLorean is nagyon jó példa, egy kupac szar az autó, rettentő problémás gép volt, de volt itt pár Back to the Future rész és manapság tízmilliókért mennek.


Az Aston Martinokról sokáig az volt a népvélemény, hogy jó, jó, de annyi pénzért vannak jobb opciók is, aztán mindenki James Bond akart lenni.


És még rengeteg példa van. Ha van egy híres, népszerű film, amiben kulcsszerepet kap egy autó, akkor 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy egy olyan autóért jóval többet kérnek, mint amennyit valójában ér.

2023. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van #7, de ahhoz egy jó/híres/népszerű/felkapott....stb. film kell(ene).Ez pedig egy magyar film lesz.


Jah' és persze véletlenül sem fogjuk megtudni soha, a kérdésben szereplő autó tipusát. 😤

2023. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem ennyitől nem fog többet érni. Akkor ugrik meg egy típus értéke, ha valami népszerű, világszerte nagy rajongótábort begyűjtő műben szerepelt. Én a helyedben nem adnám ingyen. Ez azért elég gáz, hogy kiszúrnák a szemed valami jól hangzó kamu szöveggel, nekik meg ingyé az ölükbe hullik egy amúgy sokba fájó kellék a filmhez. Ne hagyd, hogy madárnak nézzenek!
2023. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Fatboyból többet adtak el, mint az összes többi Harleyból együtt.
2023. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!