Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C1 kategóriás jogosítvány...

C1 kategóriás jogosítvány tapasztalatok? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Közel három éve van B jogosítványom, de nemrég megszereztem földmunkagépre/rakodògépre/ is, így már azt is vezethetek. Évente sokat megyek, az egész országot járom kb a munkám miatt. A nagy városokat is/Győr, Miskolc, Székesfehérvár, Eger, Békéscsaba, Kecskemét/, és vidéket is. Azon gondolkodtam, hogy letenném a C1 jogsit. Tudom, hogy ez maximum 7,5 tonnáig jó, meg hogy a kamionhoz CE kell, de én úgy látom, hogy előtte csak jobb lenne, ha meglenne a C1. Vagy szerintetek rosszul látom, és egyből menjek CE-re? Körülöttem nincs senki, akinek ilyen jogosítványa lenne, így azért nem tudok kitől tanácsot kérni.

Az egyik telep, ahova járok oda folyamatosan keresnek billencses autóra sofőrt, és azt mondták, hogy oda elég a C1 jogosítvány, főleg ezért is érdekelne az.

Egyébként megvan a gépjármű mechatronikai technikus szakmám, így úgy tudom, hogy ezzel egyes vizsgák alól felmentést kapok, de nem vagyok benne biztos. Azt tudom, hogy PÁV III, KRESZ, rutin és forgalmi vizsga mindenképp lesz, illetve GKI, amit 5 évente újítani kell.

Másik kérdésem: Szemüveges vagyok/-4 körül van a szemem/, ez probléma lehet orvosin? Hála az égnek évekóta nem romlott, és szeretném idővel megműttetni is.

Minden érdekel a témával kapcsolatban.


2023. okt. 22. 14:22
 1/3 anonim válasza:
100%
Ahhoz hogy megcsináld a CE-t szükséged van C kategóriás jogosítványra, szóval egyből nem mehetsz rá a CE-re, GKI-hez szintén kell a C kategória. De jobb ha felkészülsz mert ez időben legalább 1 évet fog igénybe venni és legalább 1 millió forintba bele fog fájni de inkább 1,5 misi. Ha rossz a szemed az nem gond, szemüveggel megkapod az orvosit
2023. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az árát azt tudom, utána néztem. Azzal nincs is gond, mert részletben ki tudom fizetgetni az egy év alatt.

Tudom, hogy kell a CE-hez a C, de van külön C1 kategória is. A kérdésem inkább arra irányult volna, de hasznos volt a te válaszod is. Köszi! Jöhetnek még!

2023. okt. 23. 12:04
 3/3 anonim válasza:
Azt nem értem minek C1-et csinálsz ha csinálhatnál sima C-t is? Kb ugyanannyiba kerül, ugyanazokat a vizsgákat kell letenni csak nagyobb autóval. Ennek a C1 jogsinak semmi értelme nincs. C1el ráadásul nem mehetsz tovább CE-re szóval tényleg nem értem miért akarod ezt
2023. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!