Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek most, hogy ShareNo...

Szerintetek most, hogy ShareNow helyett Wigo van, melyik a legjobb autómegosztó?

Figyelt kérdés

A ShareNow volt eddig szerintem a legjobb, viszont most hogy Wigo lett, például a jutalomrendszer és az azzal járó előnyök megszűntek (pl éjszakai ingyenes foglalás Gold fokozattól - ezt nagyon sokat használtam), a percdíjak én úgy látom alapvetően drágábbak lettek, már a Fiat 500 is 99ft/perc, és nem látok kedvezményes percdíjakat a nem frekventált helyeken leparkolt kocsikra, mint eddig.


Szóval szerintetek most melyik a legjobb, és miért?



2023. okt. 24. 15:46
A kérdező szavazást indított:
Wigo (volt ShareNow)
GreenGo
MOL Limo
egyéb amiről nem tudok
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából szituációfüggő.

Ha el akarsz jutni egyszerűen, átlagos áron A-ból B-be olyankor, amikor nem nagy a forgalom, akkor GreenGo. Az összes autó fix 99ft/perc, nem luxusautók, de A-ból B-be simán elvisznek, és prémium csomaggal, főleg ha promóciós autót fogsz ki akár 28 forintra is lefaragható a percdíj.

Ha rövidebb kilométerű (max olyan 130-140km össz, tehát pl egy Székesfehérvár belefér), de hosszabb időtartamú autóbérlést szeretnél, akkor is jó a GreenGo, mert egy feltöltött nagyakksis megjárja azt az utat, előtte mindenképp érdemes prémiumot előfizetni, mert 125km benne van a napidíjban, és a havi első féláron van, tehát az előfizetési díjjal együtt 13500 ft-ért tied lehet egész napra egy autó 125km-ig, de utána is 48 ft a km-díj.


Ha erősebb forgalom van, vagy lassabban vezetsz és stresszel a pörgő percdíj, egyértelműen MOL Limo, mivel ott 60 perc alatti bérlésnél csak km-díj és alapdíj van. Igaz, a km-díj eléggé borsos, de ha 25-30km/h sebességnél alacsonyabb az átlagsebességed, bőven megéri a percdíjasakhoz képest. Ha kultúrált, de nem luxusautóval szeretnél hosszabb távra elmenni, arra is tökéletes, olyankor leutazható csomagot érdemes megvenni, 12642 ft-ért tied lehet egész nap egy Toyota Yaris max 50km-ig, utána meg 69,3ft a km-díj. Tehát egy 125km út kicsit drágább a Yarissal, mint a GreenGo-val (17800 ft a 13500 helyett), azonban kényelmesebb, és ha meg nagyon nagy utat jársz be, akkor egyértelműen jobb választás, mivel azt 2-3 perc alatt meg tudod tankolni, és mivel hibrid, relatíve az is környezetbarát.


Ha jómódú vagy, és élményautózásra vágysz, vagy amúgy is van egy saját, drága autód, csak mondjuk pont szervizben van, és nem akarsz az autó kényelmében alábbadni, akkor wigo, nagyon fancy autók vannak, viszont 99 ft-os percdíjért csak a Fiat 500 van, ami a GreenGoknál sokkal rosszabb autó. Viszont a wigo az egyetlen, ahol van pl. BMW X1 vagy BMW 1 Series, vagy éppen Mini Cabrio vagy Peugeot 308, ami oké, hogy "francia" autó, de nagyon kis fancy egyébként.

febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

@1 - Azóta átálltam GreenGora. Ritkán használok CarSharinget, leginkább akkor ha a belvárosba megyek és tervezek fogyasztani alkoholt, vagy ha az autóm valamiért nem megy, de az ritka. Teljesen jó autó szerintem az e-Up arra hogy Budapesten kanyarogj vele, jól gyorsul álló helyből, csendben van, van benne normális hangszóró, valóban ezerszer jobb mint a darabos, rémesen szűk és gyenge Wigo-s Fiat 500. Parkolni is könnyű vele, a Wigonál a 3008-as Peugeot például egészen kényelmes, de hogy városba nem ideális az biztos. Nem is értem miért van annyi belőlük a flottában.


A MOL Limo nálam valahogy mindig drágábban jött ki a többinél azonos távra, így azt csak akkor használom ha semmi más nincs sétatávra tőlem.

febr. 27. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!