Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szállatásnál a fagyálló...

Szállatásnál a fagyálló folyadék (tartányban) miért nem veszélyes anyag? Miért nem ADR?

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem annyira gyúlékony, nem annyira környezetszennyező. Ennyi erővel a pálinka is lehetne ADR.
2023. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:

Vélhetően azért, mert az Etilén-glykol csak irritációt okoz, nem gyúlékony és még tűznek kitéve is stabil és csak lenyelve ártalmas.


[link]

2023. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De azért eléggé mérgező nem? Én nem vagyok sofőr, egy olyan dolog miatt merült fel a kérdés, hogy kiderült a télen lehet évek óta szivárog a hűtővíz a kocsimban a szőnyeg alá. Tavaly télen ütött át, de én (mint nő) azt hittem a víz a szőnyegen amit behordok cipővel, hólé, eső, vizes talp stb stb. Aztán kiderült mi a baj, ismerős apuka meg közölte, hogy mennyire veszélyes, rákkeltő, hogy mi akocsiban azt szívtuk, mert párolog fűtéskor. Most újra szivárog, de időben észrevettem és eszembe jutott ez a kérdés. Ha én veszélyzettettem az életünket egy talpalatnyi fagyálló párolgása miatt akkor mi lehet 24 ezer literrel?
2023. okt. 31. 11:55
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 Igen rákkeltő meg mérgező, csak ugye van egy minimum érték ami felett. Az pedig nem pár csepp.
2023. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Második: nem láttam addig a válaszod, amíg írtam!
2023. okt. 31. 11:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Az elmúlt két évben olyan 3 deci fagyállót töltöttem után. Sajnos a szerelőm azt mondta, ennyi belefér. Tehát ennyi kifolyt alánk az biztos. Csak áztatta rendesen szellőzés híjján. Az a vastagabb anyag ami a szőnyeg alatt volt rendesen átázott, gusztustalan volt.
2023. okt. 31. 11:57
 7/10 anonim ***** válasza:
És amúgy honnan tudod, hogy mikor tartályautóban szállítják akkor nem ADR köteles?
2023. okt. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát mert ezt épp tudom.
2023. okt. 31. 12:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az ADR-köteles anyagok is csak egy bizonyos mennyiség felett ADR-kötelesek. Tehát ha viszel haza 2 kanna benzint az értelemszerűen nem ADR köteles, ellenben mikor egy tartályautóban van belőle 30ezer liter.
2023. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de több ezer liter sem ADR köteles.( Tudom a pontozást is), csak akémiához vagyok hülye.
2023. okt. 31. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!