Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eredetileg benzines autóba...

Eredetileg benzines autóba dízelmotor?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg:


Adott egy Mazda 6 szétfagyott 2.0 L MZR I4 LF motorral.

Viszont adott egy törött de hibátlan állapotú motorral-váltóval szerelt ( 2.0 L MZR-CD ) is.

Ha ebből át lenne építve ( egyáltalán lehetséges? ) a motor-váltó páros, illetve üzemanyagrendszer, akkor lehetne papíroztatni?


Igazából csak amiatt merült fel mint alternatíva, mert az alábbi motor-váltó páros jóformán ingyen lenne ismerős által.


A másik verzió ugye a szétfagyott motor generálja.


Kérdés melyikkel járnánk olcsóbban.



Kis mellékes kérdés: Fagyálló miatt lehet valami fogyasztóvédelemhez fordulni vagy ilyesmi? Elvileg -25 fokig kellett volna bírnia, ennél az esetnél pedig nem lehetett kevesebb mint -13-16 fok.



2016. jan. 22. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Olcsón egyikkel sem úszod meg!Bár mi az,hogy szétfagyott motor?!Ha volt benne valamennyi fagyálló,akkor annak nem szabad tömbbé fagynia,legfeljebb megkásásodik benne a víz,vagy legrosszabb esetben kinyomja a fagydugót!


Az eredetileg benzines autóba meg dízel motort rakni...mlst felejtsd el!Egy az,hoy az életbe nem papirozod le,a másik,hogy ezek már nem zsiguli motorok,hogy valahogy berakod,aztán adsz neki egy + -t meg egy testet,azt lehet indítani.....

2016. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ma reggel hívtak szervizből. Hengerfej és hűtő biztos cserés lenne, blokk még nem lett megnézve, hogy ott mekkora a kár, egyenlőre most ki kell találni mi legyen.


Ezért írtam a fogyasztóvédelmet. Flakon még megvan amit használtam, de ilyesmivel még én se találkoztam.

2016. jan. 22. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:

#1

""ezek már nem zsiguli motorok,hogy valahogy berakod,aztán adsz neki egy + -t meg egy testet,azt lehet indítani.....""


Bolond vagy te . Úgy beszélsz mint ha a mai motorblokkok valami über hiperszupur meg jó Isten tudja tudja milyen ultramodern elven működő motorok lennének..

Miért szerinted mi különbség egy negyven évvel ezelőtt gyártott motor meg egy mai motor között? Sztem kb nagyvonlakban semmi. Akár hiszed akár nem még ma is ugyanolyan alkatrészkből készül egy motorblokk mint negyven évvel ezelőtt.Van egy motorblokk négy hengerrel van benne 4 henger négy dugattyúkarral 8szeleppel vezérléssel stb vel. Szerinted miváltozott ?Kb annyi hogy a mai motorblokkokra rá van épitve egy két ilyen gagyi teljesitménynövelő elektronika üzemanyagcsökkentő elektronika blablabla elektronika stb.Kb ennyi nagy különbság semmi más .

2017. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!