Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 10km-re elektromos rollert...

10km-re elektromos rollert vagy biciklit vagy robogót vegyek?

Figyelt kérdés

kb 5km közút, 5km város. Szeretnék az autó helyett valami könnyebb, elektromos járművet, de fontos, hogy azért ne 20-szal poroszkáljak vele a közúton, min 40-50km/h t jó lenne, ha tudna. Ehhez vagy gyorsabb sebesseghez én keveslem az e-rollerek 10"os kerekeit.

mit ajanlanatok?


2023. nov. 7. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsivel többet megyek naponta, egyértelműen a biciklit választom.

Egyrészt független, mint az autó.

Másrészt napi kétszer fél óra mozgás jót tesz. Az út megtétele autóval sem kevesebb tizenöt percnél, tehát csak napi fél óra időveszteséggel jár, cserébe kapok edzéslehetőséget.

Azokon a téli napokon, amikor autóval megyek, mindig megdöbbenek, mennyire lehet fázni a cég parkolójától a munkahelyig, míg bicajjal vígan, még bennem lévő hőtöblettel jutok oda.

Igazából a mély hó (amilyet vagy tíz éve nem láttunk), és az ónos eső az ellenség: olyankor áttérek vonatra. Talán két éve volt egy vagy két ilyen nap.

Fiatal koromban motoroztam, ugyan azt nem tudom, a mai motoros ruhák mennyire télbarátak, de én akkoriban annyit fáztam, hogy fizikai tevékenység nélkül nem szívesen közlekedek télidőben nyitott járművön.

Ilyen kis távon (ha az egyéb feltételek megvannak) abszolút nyerő a bicikli.

2023. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Surron
2023. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1) koszi a tippet, a bicaj sajnos _most_ nem opcio.

tini es ifju koromban en is allandoan bringaval jartam ezen a tavon, de akkor nem voltam ennyire idohoz kotve.

most sajnos szamit, hogy 10 vagy 30 perc a bejutas :( ezert is keresek olyan megoldast, ami a bringanal jelentosen gyorsabb.

2023. nov. 7. 15:25
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: akkor, ha tanácsolhatom, tudatosan, alaposan tervezd meg a ruhatáradat, mert ekkora távon fagyos időben bitangul át lehet hűlni, ha nem mozogsz.

És sok sikert kívánok!

2023. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Se az elektromos roller se az elektromos bicikli nem megy 40-50-el.


Városi környezetben bármivel is menj ritkán tudod ezt a tempót hosszabban tartani.

2023. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Van nyomkövető a kocsiban, tudod mennyi az átlagsebességem városon belül?

20km/h


Amúgy akkor ebike vagy robogó. Próbáltam a rollert, de nagyon féltem rajta

2023. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A bicikli nem opció, de mégis ott a van a kérdésedben!!!

Azt se tudod mit írsz.

2023. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7: a hagyomanyos biciklire gondolok, amival max 25km/h-t tudok kihajtani magambol, nem egy e-bikera gondoltam, ahol esetleg 50+ a sebessegem.

kerlek tanulj meg ertoen olvasni

nov. 8. 08:36
 9/10 anonim ***** válasza:
8: az e-bike-ok 25 km/h-ig segítenek rá, ergo sokkal gyorsabb nem leszel. A pedelec 45 km/h-ig, az már jobb, de az se 50 és a városban azt se igazán tudod kihasználni.
nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: igen, ez a bajom. a tav kicsit tobb, mint fele kozut, ott nem problema a 100 sem, nyilegyenes szakasz.
nov. 8. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!