Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A mozgássérült parkolóhelyre...

A mozgássérült parkolóhelyre úgy állok meg hogy bent maradok a kicsiban úgy szabad? Ha jön egy mozgássérült ember akkor elállok onnan.

Figyelt kérdés
nov. 12. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Nem, ugy sem szabad.
nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Ha bent maradsz a kocsiba akkor minek állsz roki helyre?
nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár percig, az autónál tartózkodva vagy utas ki-beszállásának idejére meg lehet állni mozgássérült parkolóhelyen is. 2:12-től:

https://www.youtube.com/watch?v=ddsxH3UsluU

nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye autós kérdés?

Amúgy igen, mivel ott várakozni tilos, megállni szabad. Ha a kocsi azonnal kivihető, az csak megállás.

nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bentmaradni még akkor is tilos, ha egyébként mozgássérült az illető - ezt csak idén nyáron tudtam meg, pedig 20 éve mankóval járok. Lidlhöz vittem az asszonyt vásárolni, én meg pedig szokásos módon az autóban megvártam amíg bevásárol. KB 10 perc után odajött a biztonságis emberke, hogy elköldjön. Mondom neki, hogy a feleségem várom, és mankóval járok, ki is van matricázva az autó, tehát jogosan állok a roki helyen. Erre azt mondja, hogy ha úgysem szállok ki az autóból, akkor várakozni bárhol lehet és ne foglaljam a parkolót.

A Lidl parkoló talán magánterület, nem tudom, hogy mennyire érvényesek rá a kresz szabályok -közterületen nem biztos, hogy így müködik, ezt nem tudom.

nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!