Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdvözletem. Hibát követtem...

Üdvözletem. Hibát követtem el, napközben bort fogyasztottam, és este autóba ültem. 0.46-ot fújtam, fél óra elteltével 0.4-et. Volt aki ilyen helyzetben volt?

Figyelt kérdés
Kérem, mellőzzék a megérdemelted stb. jellegű szavakat, hibámból nyilván tanultam, de a baj már megtörtént. Esetleg aki járt már ilyen cipőben mire számíthatok? Utánképzést el tudom kerülni? Anyagilag nem állok a toppon, fogalmam sincs jelenleg hogyan fogom ezeket kifizetni, ráadásul autó nélkül dolgozni is sokkal nehezebb. Valaki bármit tud tanácsolni az ügyben? Hogy esetleg mit tudnék majd mondani a kihallgatóknak, illetve a bírónak hogy némileg megkönyörüljenek rajtam?

nov. 14. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ügyvédet.
nov. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ahhoz, hoyg ilyen magas legyen az érték, igen sok bort kellett fogyasztani, ez után autóba ülni nagyon nagy felelötlenség volt. Ezt nem lehet kimagyarázni, hogy nem akartál ittasan vezetni, mondhatsz, amit akarsz, segíteni nem fog.
nov. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom kimagyarázni, félreértés ne essék a felelősséget vállalom. Ez egy enyhe fokú alkoholos befolyásoltság a táblázat alapján. Csupán azt szeretném némileg megkönyörüljenek, hogy tudok-e olyat kérni ami esetleg hatni tud.
nov. 14. 08:30
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
"csak úgy" nem fognak megkönyörülni, ahhoz valami alapnak kell lennie, pl. egyedül nevelsz 3 gyereket minimálbérből, stb.
nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire gondolok én is van-e értelme erre hivatkozzak. Egyedüli kereső vagyok a családban, 2 kisgyerek... Nem magam miatt alázkodnék meg, hanem a családom miatt. Arra lennék kíváncsi van-e értelme egyáltalán felhozni ezeket.
nov. 14. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadj egy ügyvédet, de az is elkéri a napidíjat.

Úgy hogy ebből nem jössz ki jól.

De a családod hamarabb is eszedbe juthatott volna.

nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

„236. § (1) Aki ittas állapotban vasúti vagy légi járművet, gépi meghajtású úszólétesítményt vagy közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton gépi meghajtású járművet vezet, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

„240. § (3) A 236. § alkalmazásában ittas állapotban lévő személy az, akinek a szervezetében 0,50 gramm/liter véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentrációnál nagyobb érték előidézésére alkalmas szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van.”

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről hatályos szövegéből


A mért értékek alapján bűncselekményt követtél el, az ügyben bíróság hozhat határozatot.

Letöltendő szabadságvesztést biztosan nem szabnak ki, valószínűleg még felfüggesztett sem; pénzbírság és eltiltás várható.

A pénzbírság összege meg sem becsülhető, azt az összes körülmény mérlegelésével állapítják meg; erősen szóródik.

A bíróság által kiszabható, határozott ideig tartó járművezetéstől eltiltás legrövidebb tartama egy hónap, leghosszabb tartama tíz év. A járművezetéstől eltiltást hónapokban vagy években, illetve években és hónapokban kell meghatározni. Általános esetben, ha a járművezetéstől eltiltás időtartama nem éri el a hat hónap időtartamot, akkor nem kell kötelező utánképzésen részt venni, de ha bűncselekmény miatt tiltanak el valakit – az ittasság mértéke alapján bűncselekményt követtél el –, akkor a járművezetéstől eltiltás hosszától függetlenül utánképzésen kell részt venni; a vezetői engedély csak abban az esetben adható vissza, ha az érintett személy igazolja, hogy az utánképzésen részt vett. (Célszerű az eltiltás alatt elvégezni az utánképzést, hogy ne késleltesse a vezetői engedély visszadásának időpontját.)

A bíróság nem csak járművezetéstől tilthat el, hanem eltilthat csak járműkategóriától, járműfajtától is. Ez annak előnyös, akinek pl. tehergépjármű-, és/vagy autóbusz vezetői kategóriája is van, és az ittas vezetést személygépgépkocsival követte el. Ha csak személygépkocsi vezetéstől tiltják el, akkor a keresőfoglalkozásához szükséges engedélye érvényes marad. Hasonló, ha van motorkerékpár és személygépkocsi engedélye is, és az ittas vezetést motorkerékpárral követi el; ha csak attól tiltják el, akkor megmarad a személygépkocsi vezetői engedélye. A csak járműkategóriától, járműfajtától történő eltiltás azzal az előnnyel is jár, hogy nem kell utánképzést végezni.

Ha csak személygépkocsi kategóriából vizsgáztál, és azzal követted el az ittas vezetést, akkor nincs válogatási lehetőség. Ahhoz, hogy használhasd a vezetői engedélyed és utánképzésre se kelljen menned, az egyetlen lehetőség, ha a bíróság egyáltalán nem alkalmaz eltiltást. Ez, igen nehezen elérhető; a fenti alkukra van példa, de ez igencsak párját ritkítaná, komoly ügyvédi bravúr lenne az elérése.

nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
A 0,46 légalkohol szint 0,92 véralkoholnak felel meg. Gratulálok, bűnöző lettél. Ebből már egy jó ügyvéd sem tud kihúzni. Most egy ideig elfelejtheted a vezetést és gyűjtögethetsz a bírságra meg az utánképzés díjára.
nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!