Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor intézzem a jogsi hosszab...

Mikor intézzem a jogsi hosszabítását?

Figyelt kérdés

Jan.10én jár le.

Mikorra kérjem az időpontot a dokihoz?

Online intézném a továbbiakat.


Napiszinten használom az autót, tehát a jogsira szükségem van. A meglévő (hamarosan lejáró) jogsi mellett kell az újat igényelnem, és akkor no para, tudok vezetni..vagy a lejáratot kovetoen kell mennem ügyintézni?


Igen, azt is tudom, hogy lehet igényelni/kérni egy átmeneti igazolást..de tudtommal azért külön fizetni kell.


nov. 18. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Tesómnak november végén járt volna le a jogsija. A héten csináltatta meg. Ha neked január 10-én jár le, akkor lehet, hogy érdemes még karácsony előtt megcsináltatnod az orvosi vizsgálatot.
nov. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne a lejárat után menj ügyintézni, hanem amikor még érvényes a jelenlegi. Karácsony előtt lenne érdemes.
nov. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Online csak akkor tudod intézni ha van 3 évnél nem régebben készült fotód a rendszerben,pl személyit csináltattál ez időn belül. Amúgy megcsináltadhatod most is, mert a következő jogsid érvényességét már a születési dátumodhoz igazítják, tehát nem fogod pont 10 évre megkapni,hacsak nem január 10.-én születtél.
nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg a háziorvosnál, mert egyre gyakoribb, hogy szakorvosi vizsgálatra küldenek: labor, EKG. Én bő egy hónappal előbb szoktam odamenni bejelenteni, hogy mikor jár le a vezetői engedélyem; így, ha elküld szakorvosi vizsgálatra, akkor van rá idő. Aztán néhány nappal a lejárat előtt kérem a vizsgálat elvégzését.


Amennyiben 1-es alkalmassági csoportú engedélyed van (a vezetői engedélyen 101-es a kódja), és még nem vagy 60 éves, akkor 10 évre kaptad az alkalmasságot; 2014. január 10-én. A lejárat még nem volt születésnaphoz igazítva, mert az csak 2017. január 1-től van.


Ha az életkorod még 50 év alatti és 1. alkalmassági csoportú vizsgálatot kérsz, akkor a vizsgálat napjától számított 10 év utáni első születésnapodig kapod az érvényességet.

(Ha a háziorvos pl. 2024. január 3-án végzi a vizsgálatot, és a születésnapod május 8-án van, akkor 2024. január 3-ától számított 10 év 2034. január 3., az azt követő első születésnapod 2034. május 8., addig kapod az érvényességet. A példabeli születésnap esetén ugyaneddig kapod akkor is, ha holnap végezteted a vizsgálatot.)


Aki személyesen igényli a cserét, annak bevonják a vezetői engedélyét – ha lejárt az érvényessége, ha nem –, az igénylés igazolásaképp kap egy adatlapot, továbbá egy SMS-t, hogy megtörtént a nyilvántartásba vétel. Így, Magyarországon, a vezetői engedély megérkezéséig, de legfeljebb 30 napig, vezethet.

Aki online igényli, ha sikeres, szintén kap értesítést az igény nyilvántartásba vételről, és ugyanúgy, Magyarországon, a vezetői engedély megérkezéséig, de legfeljebb 30 napig, vezethet.

nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!