Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egészségügyi alkalmassági...

Egészségügyi alkalmassági vizsga meghosszabítása? Jogosítványomat hosszabítanám meg, a kérdésem csupán annyi lenne, hogy ezt csak a saját körzeti orvosomnál intézhetem, vagy tetszőleges más háziorvosnál is lehet?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármely arra jogosult doki megteszi. Jobb autósiskoláknak van saját dokija, annyi idő alatt megkapod az alkalmasságot, ameddig ezt a választ írom.


Más kérdés, hogy egyéni jól felfogott érdeked, hogy egészséges legyél és egészségesen ülj a volán mögé.

2016. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak hosszabítok, így az autósiskolás doki nem játszik. Költözés volt és orvost még nem váltottam, ezért kérdeztem. Amennyire tudom makk egészséges vagyok, remélem a doki sem látja majd másként. Köszönöm válaszod!
2016. júl. 28. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hosszabbításról beszélek. Kamionos vagyok 15 éve. Egy - két éve meglepetésszerűen kiderült, a jogsimban rossz egy kód, csak úrvezetőinek számít így, elírták az ocsmányirodában, új jogsi kell gyorsan, de ahhoz meg hivatásos alkalmassági. Mi is pont költöztünk előtte, az új dokim nagyon szőrszálhasogató hírében áll, nem akartam három napig vizsgálatokra zarándokolni, várótermekben ülni, így szereztem egy autóssulin (nekünk sokféle szakvizsgát kell állandóan hosszabbítgatni, így mindegyikünknek van preferált, ügyfél orientált - ha érted mire gondolok - sulija) keresztül egy zugdokit, aznap délután a zsebemben volt az alkalmassági papír.
2016. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Válassz egy dokit az új lakhelyeden, menj el, kérd át magad hozzá (ha valakihez tartozol már akkor más doki nem csinálja meg sajnos mert kell a kartonod, kivéve ha elköltöztél ugyebár mert akkor jönni fog az a karton ők kikérik) elvileg max 1 hét az átfutás, de lehet egyből meg is csinálja az alkalmasságit hisz fizetős :) Mehetsz üzemorvoshoz, direkt alkalmasságival foglalkozó dokihoz, de valószínű többet fog kérni mint a sima 7200Ft.


Én is így voltam, szorított az idő nagyon (beiratkozáskor).. Doki szórakozott velem, az ő rendelőjében nem láttam a táblát jól a szemüvegemmel (megfakult, sárgás sz*r volt) a szemészeten kinevettek mert elküldött hogy nem látok... Ott nem volt gond. Addig nem adta meg amíg nem írattam ki egy új szemüveget (szemész rendes volt és egy pótszemüveget csinált így) és vittem a papírt hogy készül egy új szemüveg... Sajnos szorított az idő, muszáj volt. Más doki azt mondta hogy átkérés nélkül nem csinálja meg, csak ha átkéri a kartonom és utána, mert ez így sima dokiváltás városon belül, nincs indok, kivétel lenne ha elköltöznék... 40+7.200ba került ez így...

2016. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akarom túlbonyolítani, a régi kerületi dokim visszavesz, beszéltem vele múlt héten, de most elment szabira, azt meg épp reggel vettem észre, hogy aug. 2-án lejár a jogsim (bezzeg a személyim lejártáról jó előre kaptam elektronikus értesítést, no persze én voltam hanyag most). Felhívtam a rendelőt azért, de a felháborodott asszisztens (heylettes dokié) azt mondta, majd a sajátom megcsinálja, épp csak ki nem kérte magának, hogy evvel zaklatom, pláne, hogy még a kartonom sincs ott. Ezért kérdeztem rá, hogy valóban ez a protokoll, vagy csak ő volt hanyag és félre-tájékoztatott. Holnap még felhívok másik rendelőket is, max. marad a privát út, ha elhajtanak máshonnan is, augusztus végéig nem várok, akkor jön meg a doki szabadságról, Győrbe meg most ez miatt nem utazok le, ha nem muszáj és szabit sem tudok kivenni már a nyáron, hogy megoldjam munka után a
2016. júl. 28. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!