Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme van a "kerékpáros...

Mi értelme van a "kerékpáros nyom" elnevezésű sárga útburkolati jelnek?

Figyelt kérdés

Igazából minden úttesten lehet számítani biciklis forgalomra, a gyorsforgalmi utakat kivéve...

Tehát mi értelme ennek a sárga felfestésnek amit nagy előszeretettel festegetnek fel mostanában mindenfele Budapest utcáiban, még lakótelepi szervízutakra is?


Tudjátok ez a sárga kerékpár és két sárga nyil féle jelre gondolok.


Ad az bármi elönyta biciklisnek? Vagy csak figyelemfelhívó?

Mert ha jól sejtem ez csak valamiféle figyelemfelhivó jelzés, amit ugye a sok bicajos majd ugy fog értelmezni hogy ott ahol ez fel van festve ő az "isten" és mehet középen szélen keresztbe átlosan ahogy csak akar.

Szerintetek is többet árt eza jel mint hazsnál?

Szerintetek si fölösleges bohockodás ezta jelzést mindenhova felfestegetni?



nov. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"ez csak valamiféle figyelemfelhivó jelzés"


Pontosan. Ez az értelme.


És igen, minden biciklis félre fogja érteni, már én is találkoztam 1-2 ilyennel, mikor hőbörgött a biciklis, mert szokás szerint retardált módon ment és ledudálták.


Nem, nem árt többet, mint használ.


Nem, nem fölösleges bohóckodás.


Minden szabály, nem csak a közlekedésben, hanem minden területen, egyszer új volt és szokatlan az emberek számára. Nyilván vannak egyértelműek, de van több tucat, vagy több száz szabály, amit meg kell érteni és tanulni. Csak hogy egy példát mondjak: körforgalom. Miért van a bent lévőnek elsőbbsége? Miért nem kell befelé indexelni, de kifelé igen? Miért nem mehetek a másik irányba? Amikor a körforgalom egy vadiúj "találmány" volt, ezek a kérdések teljesen jogosak voltak és a válasz csak annyi volt rá, hogy "mert csak" és el kellett fogadni. Eltelt némi idő azóta és mára nyilván mindenki megtanulta és elfogadta, az alapvető tudás részévé vált, amit mindenki ismer és senki sem kérdőjelezi meg.

nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet, azaz, a KRESZ 18. § (9) → „Az úttesten, burkolati jellel kijelölt kerékpáros nyom (158/k. ábra) jelzi a kerékpárosok részére az úttesten történő haladásra ajánlott útfelületet. Az így megjelölt úttesten fokozottan számolni kell kerékpárosok közlekedésével.”


Egyrészt, a jelzés alapján kerékpáros okkal, joggal közlekedik ott. Másrészt, másoknak fokozottan számolniuk kell azzal, hogy ott kerékpáros közlekedik.

nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hülyeség, sőt a szent autósok is profitálhatnak belőle.


Például ilyen nyomok használatával alakítottak ki kvázi kerékpáros útvonalat Biatorbágyon vagy Budakeszin. Amíg ezek nem voltak, mindig a két település gerincútját használva haladtam keresztül a városokon, adott esetben feltartva az autóval közlekedőket, főleg felfele menet. Nem azért, mert élvezem a délutáni csúcsban történő tekerést, egyszerűen nem ismerem túl mélyen a két várost, nem szándékoztam alternatív útvonalak megismerésére pazarolni az erőforrásaim.


Így viszont, hogy valaki beiranyított ezekbe az utcákba, már ott megyek.

nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran két kerékpárutat kötnek össze ilyennel, ahol nincs hely külön kerékpárútnak. Hogy egy aránylag rövid, és/vagy biztonságosabb úton tudjanak egyikről a másikra átmenni.
nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!