Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az igazi oka annak, hogy...

Mi az igazi oka annak, hogy Budapesten a déli vasúti hídon nem lehet átmenni gyalog, bicajjal?

Figyelt kérdés

Miért nem úgy építették át?

Aki ismeri a környéket, konkrét tragédia a közlekedés ott.


nov. 23. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ott van mellette a Rákóczi híd.

Amíg az nem épült meg, lett volna értelme a kérdésednek. Mivel közel 30 éve megvan ez a híd, azóta értelmetlen a kérdésed.

nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mert erre van a Rákóczi híd.
nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, ami szűk gyalogosnak és bicajosnak, és verekedd át magad 4 jelzőlámpán. Korszerű, európai, 2023.
nov. 23. 11:10
 4/17 anonim ***** válasza:

Nézem a google map-en, elég széles az. Nem járnak rajta tömegek.

A vasúti hidakhoz épített járdák fele ilyen szélesek se szoktak lenni.

nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Jelzőlámpákon kell átverekedned magad? Miért? Én csak átsétálok, ha zöld a lámpa.


És nem mindegy, hogy szűk-e? Ha az lenne a lényeg, hogy gyorsan átjuss, eszedbe sem jutna gyalog elindulni, hiszen villamos jár rajta.


A másik híd nem volna szűk?


Meg egyébként Európában máshol minden hídon lehet nyugodtan sétálni?

nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk tény, hogy én kerékpárosként megyek falnak az ott tapasztalt Balkántól.


És igen, nyugaton nem láttam ilyen balkánt.

Mondjuk ott a közúti hídnak mindkét oldalán volt batárszéles hely gyalogosnak, bringásnak.

nov. 23. 11:22
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Akkor költözz nyugatra, boldogítsd őket a nyavalygásoddal.
nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen járművel vagyok, tudomásul veszem, hogy vannak az utakon lassúbb, gyorsabb, fürgébb és lomhább résztvevői a forgalomnak.

Aztán van az a típus, aki mindenki letol, vagy pont ellenkezőleg, fenntart, mert ha ő közlekedik, mindenki másnak kuss legyen.

De mondd, mégis, milyen a Rákóczi hídon a biciklis-gyalogos forgalom, ennél is sűrűbb?

[link]

nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kerékpárral ugyanúgy akarunk haladni, mint te az autóddal.


Balkán komolyan mondom.

nov. 23. 11:56
 10/17 anonim ***** válasza:

Látod, most nagyon mellényúltál, elsősorban biciklivel közlekedem, másodsorban autóval, fiatalabb koromban motoroztam.

Nincs mit tenni, el kell fogadnunk egymást az utakon, ismerni és alkalmazni a szabályokat (nem azért, mert az a tutiigazság, hanem mert az a közmegegyezés), és lehetőleg úgy közlekedni, hogy legalább egy hibázást baj nélkül korrigálni tudjunk.

nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!