Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire tartósak és mennyire...

Mennyire tartósak és mennyire javíthatók (gazdaságosan) az elektromos rollerek általában?

Figyelt kérdés
Sok hirtelen divatba jött műszaki terméknél látható, hogy a gyorsan megugró eladások után pár évvel problémás vagy túlárazott a javítás illetve a karbantartás. Ebben szeretnék tisztábban látni.

nov. 25. 06:27
 1/2 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Villanymotor alapvetően egy örök konstrukció, ha rendesen gyártják.


Akkumulátor egy 3-4 éventő karbantartandó alkatrész, amivel ha 10 ember foglalkozik üzletszerűen az országban sokat mondtam. És ők kb olyan áron javítják amennyibe kerül a roller.

Ha könnyű kiszedni az aksit akkor egy fokkal jobb a helyzet, akkor cserélni kerül annyiba mint a roller.


Kábelek stb megint csak kvázi örök alkatrészek.



Van eBike-om, villamosmérnök diplomával nem akartam megjavítani a gyári aksiját, mert hengeres hülyeség van benne mint a rolllerekben, csak nekem a nyeregcsőben van a 10s2p aksipakk.


Szétszedtem, a rossz cellákat kicseréltem és egy saját formavilágú 10s3p aksit raktam a csomagtartójára. Abszolút nem érte meg, annyiba került ez a projekt mintha vettem volna 3-4 darab 10s2p aksit

nov. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

E-twow rollereknél 3000-4000 km-nél már vannak hibák sokszor (még nem az akku általában). Egyszer mentem próbából egy 6000 km-t futott ilyen rollerrel, de az egy bolt bemutató rollere volt.


Ismerős E-twow GT-jén 3000 km körül vezérlőegységet kellett cserélni. (Kb. 3-4 éves járgány.)


Máshol ajánlottak egy 4000 km-es Gt-t, amiben garanciálisan cseréltek már motort, vezérlőegységet (az kb. 45e Ft) és kijelzőt is.


Laotie és hasonlók javíttatásáról nem sok infom van, Xiaomi szerviz egész sok van és jókat írnak némelyikről. Szerintem a Xiaomi javítás, szerviz, tuning a legkevésbé problémás szakember és alkatrész szempontból.

nov. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!