Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen gyakran jàrtok bevásáro...

Milyen gyakran jàrtok bevásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A párommal egy kistelepülésre költözünk.

És olyan 24 km-re van a város, ami nyilván olyan 20-25 perc autóval.


Hamarosan átköltözünk és megszületik a kisbabánk. Itt a közelben nincs pl. húsbolt, nekem ez a legnagyobb gondom, mert ugyan van fagyasztóm, de én nem szeretek kiengedett hússal dolgozni.

Én őszintén jelenleg két naponta járok bevásárolni, azonban most még városban lakom.


Érdekelne, hogy szerintetek kisbabával milyen gyakran kivitelezhető egy ilyen bevásárlás autóval?


Nyilván újszülöttel nem fogok menni, de ahogy telik az idő szeretném összeszedni magam.


Az nem opció, hogy a párom bevàsároljon, mert ha ő x helyen nem talál, akkor nem kutakodik tovább és szívfájdalmam ez, illetve nagyon szeret mindenen spórolni.


Szívesen fogadok választ arra vonatkozóan, hogy ti mit tennétek a helyemben?

Rátérnétek hosszútávon a minden húsféle fagyasztására vagy ha maradnátok a friss terméknél akkor milyen gyakran járnátok be?


Én nyilván szoktam főzelékeket is főzni, tészta féléket is. Azonban 1 héten legalább 2 féle húsos étel szokott lenni vagy esetleg ha nem is a főtt ételbe, de a levesbe kell akkor is szükség van húsra.


Azt se tudom, hogy pl. Meddig állnak el a húsok a fagyon. Pl. ha nagyon frissen megveszem a húslevesnek valót, darált húst, csirkemellet, sertés combot, karajt, tarját, virslit, szalonnát, meddig állnak el? Tudom a google kiírja, de ha szívesen válaszolsz azt elfogadom.

Általában ezeket szoktam használni és gondoltam, hogy lehetne előre 1 hónappal bevásárolni mindig.


Azonban szívem szerint inkább bejàrnék vásárolni és frissen főznék továbbra is.



Köszönöm előre is válaszodat.



dec. 7. 01:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Vagy szerintetek ha heti 2-3x bejárnék a városba autóval az nagy pénzkidobás lenne?

Azonban azt gondolom, hogy otthon leszek alapból a kisgyermekkel és ha jó idő lesz pl. ki is tudnám használni valami programmal pl. Sétával a parkban bevásàrlás előtt stb.

dec. 7. 01:09
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétre előre vásárlok mindi. Ha valami kell még hét közben frissen, akkor beugrok érte munkából hazajövet. Ilyen a friss kenyér, ételhez alapanyagok, stb...............................
dec. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlenül beragadt a pont és elküldte törlés helyett.
dec. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Kiszállítással vásárolni nem opció? Ebben az esetben azt szokták csinálni, hogy összeírják mi kell a hétre és egyben megveszik egész hétre és lefagyasztják amit nem ettek meg. Szerintem ez a legjobb opció. Amikor meg kell a cucc, akkor kiolvasztják és lehet főzni vagy megenni.
dec. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság a legtöbb háztartásban sok élelmiszert, alapanyagot betárolnak fagyasztva, úgy hónapokig tárolható, de azért egy idő után mélyhűtött állapotban is megindul az avasodás, de az a húsoknál minimum 3-6 hónap.

Fagyasztás előtt természetesen vannak vele teendők, pl kiporciózás, és a szükséges adagot veszik ki, nem egy több kilós tömböt kezdenek farigcsálni a felhasználás előtt.

Azt neked kell eldöntened, hogy milyen módon intézed a bevásárlásaidat, újszülöttel nem, de egy néhány hónapos gyerekkel elméletileg akár napi szinten is el lehet menni bevásárolni... gyakorlatilag meg előfordul, hogy beteg , nyűgös a gyerek, stb.

Naponta utazni azért 50 kilométert, hogy az aznapi, holnapi étel adagot megvásárold, nem költséghatékony, de az is rád van bízva, neked az megéri-e úgy.

Arra voltál kíváncsi, az embereknek milyen a bevásárlási szokása.

Ez attól is függ, hogy az illető milyen környéken mozog, akinek napi szinten útba esik a bolt, az lehet napi szinten vásárol friss termékeket, de akiknek azért utazni kell, hetente, vagy hetente kétszer.. sőt vannak, kik kéthetente tartanak nagy bevásárlást, még a kenyeret is mélyhűtve tárolják.

dec. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én heti 2x szoktam bevásárolni, még akkor is mikor az ikrek kicsik voltak. De pont ezért nem mennék ilyen kistelepülésre, mert ott hiába vesz az ember olcsóbban házat ha utána az utazgatással a többszörösét elköltheti annak amennyivel drágábban vett volna városban. Munkábajárás is szívás, meg a cégek se térítik 100%-ban az utazást autóra, csak buszra. Meg nem csak az élelmiszerrel kapcsolatos dolgok fognak előjönni, mert ha kell egy csavar, már utazhat az ember. Így minden drágább. Szüleim mentek el falura, szívnak is ez miatt, kocsi nélkül "meghal" az ember, az egyetlen kisboltban meg minden jóval drágább.

A hússal kapcsolatos dolgot pedig megértem. Már én se szeretem lefagyasztani, ugyanis volt, hogy megjártam, mert kiolvasztás elkészítés után fura íze volt, és mint kiderült, az egy dolog, hogy a húspultban nem fagyott a hús, de attól még lehet korábban megfagyott, és ugye kiolvasztás után tilos egy húst újrafagyasztani.

dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:) Én is úgy gondolom, hogy falun olcsóbb a ház, cserébe azonban elutazgatod az árát rendesen.

De hát ez van sajnos, így döntöttünk, persze lesz jó oldala is.

dec. 7. 10:36
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb városban is el lehet utazgatni sok kilométert, csupán ezzel nehéz érvelni a vidéki élet ellen.

Nyilván az se mindegy, hogy mégis mekkora az a falu, milyen szolgáltatás elérhető ott, és mi az, amiért utazni kell, és ha utazni kell, milyen gyakran.

Vannak, akik élvezik a falusi életet, kertészkednek, állatokat tartanak, mások inkább nem.

Annak is van hatása a bevásárlásokra is, hogy mindent meg kell venni, vagy ez-az megterem a kertben. A fagyasztót falun, városban az emberek többsége használja, ha nem, akkor el kell fogadni, hogy annak is ára van.

dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Egy nagyobb városban is el lehet utazgatni sok kilométert, csupán ezzel nehéz érvelni a vidéki élet ellen."


Melyik nagyvárosban kell autóznod 25km-t (2x), hogy megvedd a család kajáját. Nagyvárosban pár kilométeren belül biztos van egy Lidl, Penny vagy Tesco, esetleg CBA. De falun van egy drága kisbolt és kb ennyi. Ruhát, cipőt kell venned, vagy kiégett egy izzó már pattanhatsz autóba és a mai üzemanyagárak mellett ez nem kis érvágás egy családnak, az időkiesésről nem is beszélve. Plus a kérdezőnél jön a baba, és gyerekorvos se lesz ott helyben. Busz meg hébe-hóba jár ilyen helyekre. Hacsak nem gazdálkodsz ott helyben, akkor a munkábajárás sem olcsó. Nekem az is havi olyan 60 ezer az üzemanyag, és ennek csak egy részét fizeti a cég. Szóval kis település , falu mindenképpen anyagi ráfizetés. Nem költöznék ilyen helyre.

dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Boltot lehet, hogy találsz nagy városban a közelben is, de munkahelyet nem biztos, hogy találsz körzővel gyalogló távolságban és ha a város másik végén laksz, akkor a fél, vagy akár egy óra munkába járás egyáltalán nem ritka.

Lehet, hogy nagy városban nem a távolság miatt lesz fél óra, hanem a forgalom (inkább dugó és parkoló keresés) miatt, de ugyanott vagy, hogy napi 2x fél órád a közlekedéssel megy el, mint a kérdezőnek a vásárláshoz utazással.


Elég sok olyan embert ismerek Budapesten, aki városon kívülről gyorsabban beér a munkahelyére, mint aki a városon belül, de messzebb lakik. Nyilván, akinek sikerül a lakhelye közelében dolgozni, annak könnyebb dolga van, de messze nem mindenki ilyen.

dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!