Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen gyakran jàrtok bevásáro...

Milyen gyakran jàrtok bevásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A párommal egy kistelepülésre költözünk.

És olyan 24 km-re van a város, ami nyilván olyan 20-25 perc autóval.


Hamarosan átköltözünk és megszületik a kisbabánk. Itt a közelben nincs pl. húsbolt, nekem ez a legnagyobb gondom, mert ugyan van fagyasztóm, de én nem szeretek kiengedett hússal dolgozni.

Én őszintén jelenleg két naponta járok bevásárolni, azonban most még városban lakom.


Érdekelne, hogy szerintetek kisbabával milyen gyakran kivitelezhető egy ilyen bevásárlás autóval?


Nyilván újszülöttel nem fogok menni, de ahogy telik az idő szeretném összeszedni magam.


Az nem opció, hogy a párom bevàsároljon, mert ha ő x helyen nem talál, akkor nem kutakodik tovább és szívfájdalmam ez, illetve nagyon szeret mindenen spórolni.


Szívesen fogadok választ arra vonatkozóan, hogy ti mit tennétek a helyemben?

Rátérnétek hosszútávon a minden húsféle fagyasztására vagy ha maradnátok a friss terméknél akkor milyen gyakran járnátok be?


Én nyilván szoktam főzelékeket is főzni, tészta féléket is. Azonban 1 héten legalább 2 féle húsos étel szokott lenni vagy esetleg ha nem is a főtt ételbe, de a levesbe kell akkor is szükség van húsra.


Azt se tudom, hogy pl. Meddig állnak el a húsok a fagyon. Pl. ha nagyon frissen megveszem a húslevesnek valót, darált húst, csirkemellet, sertés combot, karajt, tarját, virslit, szalonnát, meddig állnak el? Tudom a google kiírja, de ha szívesen válaszolsz azt elfogadom.

Általában ezeket szoktam használni és gondoltam, hogy lehetne előre 1 hónappal bevásárolni mindig.


Azonban szívem szerint inkább bejàrnék vásárolni és frissen főznék továbbra is.



Köszönöm előre is válaszodat.



2023. dec. 7. 01:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

"Elég sok olyan embert ismerek Budapesten..."


Az ilyen minek megy kocsival, mikor annyi lehetőség van ott a tömegközlekedésre? De vidékről bejárkálni egy városba megint más, ott a buszközlekedés erősen korlátozott, így kénytelen az ember autóval menni.

Nekem a közeli megyeszékhelyre 20-30 perc kocsival a 30km-re lévő munkahelyem, busszal meg úgy 1,5 óra, és ez ugye 2x. Szerencsére én városban lakom, és azért itt 99%-ban megkapok mindent, még egy utolsó csavart is.

De falun hova mész ha kell egy doboz szög? Szóval ne hasonlítsuk már össze a kettőt. Szüleim öreg korukra kitalálták, hogy falura költöznek, és egy kisbolton kívül semmi nincs, az is 1,5x-ös áron ad mindent, választék meg nulla. Minden apróságért mehetnek a közeli városba.

2023. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell utazgatni ehhez? Munkahely gondolom város környékén van, és egyszerűen csak munka után kell elmenni bevásárolni. Ezt akkor is így csinálja az ember, ha amúgy a belvárosban lakik.
2023. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Már pedig lekell fagyasztani és semmi baja nincs ha onnan kiveszed.

AKár félévet is kibír a fagyasztóba a hús, csak legalább -22 fok legyen.

Ami húst veszel a marketbe az is fagyasztott volt , mert azt lehetetlen lenne hogy mindíg friss legyen.

És ami meg marad naponta azzal mit csinálnának.??

A zöldséget már nem olyan jó lefagyasztani , de az meg eláll egy hétig simán.

Nekem egyedül a kész hurka az ami nem jó ha sokáig fagyasztva van, mert avasodik, de még ehető.

Sőt én a friss kenyeret is fagyasztom és az is jó utána.

A házi tejet is lefagyasztom, a kész ételeket , pörköltet és szinte mindent .

Szóval nincs azzal semmi baj.

2023. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én szinte mindennap beugrok valamiért, főleg télen. Egész nap ülök az irodába, szóval ennyi mozgás kell és nincsenek mindennap programok, szóval én szeretek boltba járni ilyenkor. Egy kis mozgás+nézelődök, mindig találok valami újdonságot, amit kipróbálok. Persze nyáron inkább kirándulni megyek helyette és ritkábban vásárolok többet, de télen kb mindennap megyek.
jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!