Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magánszemélyként kell garanciá...

Magánszemélyként kell garanciát vállalnom az eladott használtautó után?

Figyelt kérdés

Októberben eladtam az öreg F Astrám 100 ezer forintért. Az az igazság, hogy sok baja volt, rozsdás volt, füstölt, stb, és a müszakija is lejárt. Nem árultam zsákbamacskát, az általam ismert hibákról tájákoztattam a vevőt, de biztos volt olyan is, amiről magam sem tudtam. Viszont szerintem az ára is tükrözte az állapotát, ennyi pénzért nemigen lehet jobbat kapni. A vevő hozott egy új akkut és azzal egyből beindult, önerőből távozott.

Két hete visszajött, hogy az autó nagyon rossz, túl sokat kell rá költeni, és még a bontók sem veszik meg tőle, ezért követelte, hogy vegyem vissza, és adjam vissza a pénzét. Persze nem vettem vissza, és most azzal fenyegetőzik, hogy feljelent, beperel.



dec. 10. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Garanciát nem, szavatosságot a rejtett hibákra viszont igen. Tekintve, hogy F Astra legfiatalabb példányai is már baromi öregek, te még baromi olcsón is adtad az autót, mert baromi sok hibája volt, ezért nem hinném rá lehetne fogni bármire is a rejtett hibát.

Nyugodtan ignoráld az illetőt.

dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsen fel, pereljen be. Ha minden hiba ismert volt, akkor elveszíti a pert.
dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Jótállás, nem garancia

Az is csak rejtett hibákra vonatkozik, és egy használt autó esetén a "korának megfelelő" állapot, illetve az ár függvénye is.

Egy öreg, rozsdás, 100ezer forintért eladott autó esetében nincs reklamálási alap.

Látta, hogy mit vesz meg, az, hogy rosszul mérte fel a helyzetet, nem az eladó hibája.

dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azt viszont tudtam, hogy a bontók nem veszik meg, mert először én is bontóba akartam adni, Nem csak ezt a példányt, semmilyen F astrát nem vesznek, legalábbis az a 2 bontó, akikkel én beszéltem. Arról is tájékoztatnom kellett volna a vevőt, hogy előtte már 2 bontónak is próbáltam eladni?
dec. 10. 11:41
 5/19 anonim ***** válasza:

#4#

Most nyugodtabb lennél, ha nem beszéltél volna a bontóbal és úgy adod el az autót?


Csak kíváncsiskodás képpen: úgy nem vették át, hogy eladni szeretted volna, vagy úgy, hogy megfizetted volna az átvételt, de még úgy sem kellett nekik?

F Astráért már nem fizetnek, mert azokat alkatrészként nem tudják hasznosítani, de ha a tulaj kifizeti a meghatározott összeget, mindegy milyen roncs, ha a papírok rendben vannak, kötelesek átvenni.

dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5, mi az, hogy megfizettem volna az átvételt? Mármint nekem kell fizetni azért, hogy a bontó átvegye? Nem fizetek azért, hogy valakinek odaadjam, inkább rohadjon a kert végében még évtizedekig. Eladni akartam a bontónak, és ők is ugyanezt mondták, hogy azért nem veszik meg, mert nem tudják értékesíteni az alaktrészeket.
dec. 10. 12:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit gondolt, ennyiért biciklit sem kap. Pereljen, ha akar.
dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szóval én még tavasszal felkerestem két bontót is a városban, akkoriban még volt müszakim is, így személyesen vittem el az autót, látták a bontósok.

Most az új tulaj elvitte ugyanabba a bontóba, és azt mondták neki, hogy ezt az autót már ismerik, mert tavasszal a régi gazdája (én) már el akarta passzolni.

dec. 10. 12:16
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki, hogy pereljen nyugodtan. Úgysem nyerné meg és 99.99%, hogy csak fenyeget, mivel a per többe lenne mint az autó.


Bontó pedig bontási igazolást PÉNZÉRT ad ki. Ez telejsen normális, csak olyna kocsiért fizetnek amiből ki tud árulni értlemes mennyiségű alkatrészt.

dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Miért, mondta, hogy azért veszi, hogy bontóba adja? 😃
dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!