Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az úttesten szabad sétálni ha...

Az úttesten szabad sétálni ha van járda is mellette?

Figyelt kérdés
dec. 20. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Kivéve ha a biztonságos közlekedésre nem alkalmas a járda adott szakasza.
dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs járda akkor az úttest vagy az úttest meletti területen kell sétálni?
dec. 20. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jarda, akkor a menetirannyal szerinti bal oldalon kell az utpadkan gyalogolni. Ha utpadka sincs (ez azert ritka), akkor az az ut leheto legszelen, szinten a bal oldalon.
dec. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Járda, kerékpárút, útpadka. Ha egyik sem járható, akkor úttest.
dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Szabály szerint nem lehet, ha van járható járda. Gyakorlatban nem foglalkoznak vele, ha félreállsz mikor jön valaki. A lényeg, hogy az úttest az autósoké első sorban, ezért neked kell engedned, de ha nem akadályozol senkit, akkor nem fognak szólni.


Ha nincs járda, akkor az út bal szélén érdemes menni - szembe a forgalommal -, hogy jobban észrevedd, hogy jön-e valaki, de akkor is érdemes félreállni, nehogy egy rosszul sikerült centizés áldozata legyél. Lakott területen kívül ugyanígy, de nyolc fő felett a jobb oldalon kell, bár az utóbbiban nem vagyok biztos, hogy érvényes-e még.

Másik fontos dolog, hogyha sötétedés után teszed, akkor lehetőleg legyen valamilyen fényvisszaverő rajtad.

dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad, de nálunk pl Rákoshegyen este 11-kor a felezővonalon sétál a fényes gömbölyű barna hasú pali boxeralsóban és üvölti, hogy megöllek Gizi! Az autók lefékeznek, félreállnak, de nem hív senki rendőrt. Én félek, mert kiherélnek ha megtudják, ki telefonált. Az elmúlt 5 nyarat nehezen viseltem el a most ide költözött család miatt. Hova a faxba menjek lakni, itt születtem 45 éve.
dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bazaltkaroly ***** válasza:
#7 Ha ilyen eset van, akkor hívd fel a rendőrséget, és ha kérdezik a neved, csak mond azt, hogy nem szeretnél belefolyni és nyomd ki. Ha nem reagálnak semmi érdembelit, akkor ismételd meg. Esetleg mondhatsz egy kamut, hogy valaki éppen verekedni készül vele, arra hamarabb reagálnak. Sosem fog kiderülni, hogy ki telefonált.
jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!