Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha elsőbbség adás tábla előtt...

Ha elsőbbség adás tábla előtt a főút mellett járda van és gyalogolnak rajta vagy bicikliznek, akkor nekem elsőbbséget kell adnom nekik?

Figyelt kérdés

Ha elsőbbség adás tábla előtt a főút mellett járda van és gyalogolnak rajta vagy bicikliznek, akkor nekem elsőbbséget kell adnom nekik? Főútra fordulók rá, mellékútról.

(Mondjuk szoktam.)

Ha főútról fordulok le, akkor tudom, hogy alsőbbsége van a főúttal párhuzamosan közlekedő gyalogosnak.


2022. aug. 28. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Ha nincs zebra, akkor nem.

A járdán nem is biciklizhetnek.

2022. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

igen, elsőbbséget kell adnod a gyalogosnak, a kanyarodási szabályok alapján


"(5) * Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik

a) jobbra vagy balra bekanyarodó járművel

- annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik, továbbá"


az mindegy, hogy főútra kanyarodsz vagy sem. Biciklis csak akkor kap elsőbbséget, ha tólja.


Ha úgy érted, hogy a macisajt tábla vonalában (tehát a főútra kanyarodás előtt) van-e elsőbbségük, akkor: nicns.

2022. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy kell, bolond vagy?!?
2022. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyalogosoknak nagyon kevés esetben van elsőbbségük: kijelölt gyalogos átkelőhelyen és mindennemű fizikailag vagy logikailag kanyarodó forgalommal szemben. Ennyi, borzasztó egyszerű.


Tehát ha te egyenesen haladsz, nincs zebra, akkor nyilván jófejség lemondani az elsőbbségedről a gyalogossal szemben, de nem kötelező. És ez független attól, hogy van-e macisajt neked.

2022. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Gyalogosnak elsőbbsége van:

- zebrán

- ha azon az úton megy át, ahová bekanyarodsz.


Mivel az elsőbbségadás tábla után kanyarodsz, a tábla előtt még egyenesen haladsz, így ott nincs elsőbbsége a gyalogosnak.

Persze ezt a gyalogosok 80%-a nem tudja és azt hiszi, hogy elsőbbsége van. Ha begyalogol eléd és te nem fékezel vagy szándékosan veszélyezteted a gyalogost, akkor téged fognak felelősségre vonni.

2022. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit keresel a járdán?!
2022. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!