Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy tudnak a bontók ekkora...

Hogy tudnak a bontók ekkora áron eladni bármit is?

Figyelt kérdés
Kombi golf 5-re (ami nem egy ritka modell) kellett egy kalaptartó roló, és elmentem egy soproni botóba. Ott 190 ezer forintért árulták a bontottat, ami szerintem nevetségesen drága. Végül a jófogáson találtam 20 ezerért.

dec. 22. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol el vannak szállva az árak, de hogy ennyire azt nem tudtam. Még ha gyári új lett volna sem ér ennyit. Arra tudok gondolni, hogy nem akart vele dolgozni az eladó, ezért olyan árat mondott, hogy nehogy megvedd.
dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
legtöbb bontóban hasraütök aztán büffentek valami számot
dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Egy élelmes bontósnak annyi kacat van a telepén, hogy bármire és bármikor képes a legvadabb árat mondani.

Aztán ha valaki rárepül és elviszi -akár 10szeres áron is- akkor nyert ügye van.

(különben sem az ilyen "egy darabos" eladások hozzák a pénzt)

dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A típusspecifikus bontók sokszor a gyári árakat veszik kiindulópontnak. Ha pl a gyári új kalaptartó 300e Ft egy márkaszervízben, akkor már nem is tűnik soknak a 190e. Persze ettől függetlenül az otthoni bontós meg eladja 20e-ért és így lesz kerek a világ. Néha azért a bontósnak is bejön az üzlet és akkor jó napja van :)

Ja, pár évig bontóban dolgoztam..

dec. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A drágábbnál rákérdezhetsz garanciára, hátha vannak, és akár megérheti, a róluk fellelhető vélemények tükrében. Persze ha kb 20 másikat veszel random bontóban az árán, akkor talán nem is fontos ez.
dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy kalaptartóért 190 ezer Ft??! :D Könyörgöm, 190-ért már komplett donor autót is veszel a Marketplace-ről, sőt, kettőt... Te vagy nagyon félreértettél valamit, vagy az van amit az 1. írt, nem volt kedve a bőntósnak nekiállni szerelgetni és lerázott. (Mondjuk normálisabb bontókban adnak lehetőséget arra, hogy ilyen apróságokat te magad is kiszerelhess...)
dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt tulajdonképpen ki sem kell szerelni, csupán egyetlen mozdulattal kipattan szerszám nélkül.
dec. 23. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem "a" bontók viselkednek így, hanem konkrétan az a bontó.

Ilyenkor mindig apám jut eszembe, aki a piacon szokott árulni gyümölcsöt, mint őstermelő. Mikor megkérdezi tőle valami rokon vagy ismerős, hogy mennyiért szokott adni X dolgot, akkor mindig ezt feleli: "Kit hogy lehet becsapni."

(Valójában ezt az alkudozásra érti, hogy mond egy árat, aztán aki nem alkudik belőle, hát az így járt. Nem boltos ő, hogy fix áron áruljon...)

dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!