Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha metróra/villamosra nem...

Ha metróra/villamosra nem veszek jegyet, de jön az ellenőr, akkor kilehet kerülni valahogy, hogy ne büntessen meg?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl arra, hogy hamis címet adok meg, nincsenek nálam iratok. Vagy ez nem így működik?
2010. okt. 22. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen. Metróra eleve fel sem tudsz szállni, majdnem minden állomáson ellenőrök vannak, le se engednek. Ha netán átjutsz, a következőnél elkapnak felfelé. Tuti bukta, 100%. A jegy meg olcsóbb, mint a büntetés.


Villamoson ritkán van ellenőr, de ha nincsnek irataid, rendőrt hívhatnak. Vagy már kapásból van velük rendőr, hogy ne tudják az emberek azt állítani, hogy nincs náluk irat. A rendőrnek ugyanis köteles vagy átadni, ha nem teszed, bevisznek.

2010. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
az előzőhöz csak annyit tennék hozzá hogy Szegeden a villamosokon k. sokszor van ellenőr de lehet hogy akkor máshol nincs így..
2010. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már találkoztam a metrókocsiban is ellenőrökkel.
2010. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
elsőnek: igen, hívhat rendőrt, de nem vagy köteles megvárni. Én Szegeden is jöttem már el úgy ellenőrtől, hogy bizonyítsa be, hogy itt voltam. Kiabált, hogy legközelebb majd rendőrrel jön. Jöjjön. Amennyit összeblicceltem már, negyedét nem kapnám meg büntetésként.
2010. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szia!

Lehet összejön lehet hogy nem.

Ha villamoson fognak meg leszállsz a következő megállóban, a metro sokkal húzósabb.Belépésnél is vannak őrök, akik vagy figyelnek rád, vagy nem.Ha még itt be is jutsz, ha kifele is ellenőrzés van, akkor gáz.

Rengetegen nem állnak meg a jegykezelőknek, vagyis ergo továbbmegy az illető.De ha a jegykezelők mellett rendőrök állnak vegyük példának nemrégiben újpesten, ott köteles vagy megállni iratokat átadni.

Ha rendőrt hívnak és ő igazoltat, akkor nem csak a bkv-s büntetést kapod meg, hanem plusz kb 15 ezer forintot hozzáraknak, olyan jogcímen hogy nekik a rendőrségtől le kell kérniük az adatokat.

Szóval metrón nem rizikóztatnám a dolgot.

Ehhez hozzáfűzném hogy a bkv mostanában razziázik vagyis a metro lejárati őröket a saját bkv-s ellenőreikkel küldik ki.

2010. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Tessék fizetni! A kenyeret is úgy lopod? Vagy menj gyalog, biciglivel.
2010. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
gyalog, biciklivel? nagyokos. 1 óra alatt jutok el az iskolába, metróval, villamossal, busszal. nem kelek föl 3.-kor, hogy átérjek Budára. gyalog. -.-
2010. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

A zilyenek miatt tart itt a zorszag...


A tomegkozlekedesert fizetni kell kis hazankban mar jo ideje. Ha lopsz, akkor vagy elkapnak vagy nem. Kerdesed kb olyan mint ha azt mondanad, hogy ha lopok valamit a boltbo, es becsipog a kapu, akkor ki lehet e kerulni a biztonsagiort hogy ne jelentsen fel...


Amugy nem javasolnam, mert ha par nagyobb darab ellenor eledall es nem tudsz elmenni amig kijon a sun, most mar a 20ezer forint alatti ertekert is bevarrhatnak, es ezzel eleg sokszor elnek is.

2010. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Fizessél, te senkiházi!

Egy ország csak úgy képes működni, ha az emberek nem kényszernek, hanem mindenki számára hasznos előírásnak veszi a jogszabályokat.

A bliccelő, adócsaló, sikkasztó nullák miatt tart ott Magyarország, ahol...

2010. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

12:11!! azt hiszem nem rólad van szó.senki nem mondta h menj gyalog vagy amivel akarsz. itt a kérdezőről van szó.

Amúgy meg bárhol lehet ellenőr.én azt utálom h kifizettem régen a jegyet vonatra és nem jött ellenőr.össze számoltam.Ha hiszitek vagy nem 100.500forint jött úgy nekem össze h nincs kezelve a jegyem.akkor én kinél panaszkodhatók?

2010. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!