Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha metróra/villamosra nem...

Ha metróra/villamosra nem veszek jegyet, de jön az ellenőr, akkor kilehet kerülni valahogy, hogy ne büntessen meg?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl arra, hogy hamis címet adok meg, nincsenek nálam iratok. Vagy ez nem így működik?
2010. okt. 22. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nagyon megértem a bliccelőket. annyira drága a vonaljegy, hogy én már csak kocsival járok, mert az úgy olcsóbb és néhány esetet leszámítva gyorsabb is nekem.

az a baj az ellenőrökkel, hogy elég agresszívek, simán bekerítenek, körbe állnak és nem hagynak elmenni a metróban, addig, amíg nem fizetsz vagy nem adod oda az irataidat.

Ettől függetlenül, szerintem a metróra mindenképpen vegyél jegyet, a villamoson, buszon megcsinálhatod azt is, hogy veszel 1 jegyet, de nem lyukasztod ki, helyette odaállsz vele a jegykezelő géphez és beledugod, rajta tartva a kezed. ha jön az ellenőr csak egy kézmozdítás és ki is van lyukasztva a jegyed.

2010. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb: megveszed a jegyet, és lekezeled.

Kamionos21-nek: de leutaztad a megváltott jegyedet, nem? Nem potyára vetted, utaztál, legfeljebb nem kezelte a kalauz. Akkor vetted volna potyára, ha nincs vonat, tehát nem is utazol.

Azt külön szeretem, mikor sokan büszkék itt arra, hogy mennyit blicceltek. Miért nem olvasok olyanról, hogy ma elloptam egy mobiltelefont, esetleg egy laptopot, a közértből kijöttem teli kosárral fizetés nélkül. Az újságokat is ki szoktuk fizetni, pedig az sem olcsó ma már, még sem villog senki, hogy loptam 1 napilapot, 1 csomag rágót, mert mindezért természetes, hogy fizetünk. A többi miért nem? Ja, hogy más meg áramot, gázt lop, meg a górék vagy korruptok, vagy sikkasztanak. Miért kell beállni abba a sorba, amelyik rossz irányba megy? És még büszkének is lenni, hogy a becsületesség,tisztesség megkérdőjelezhető?!

2010. okt. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
jó van na.bocs h panaszkodtam.legközelebb lenyelek minden hülyeséget.
2010. okt. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fogd már fel, hogy a jegy árát leutaztad! Ezért nem hiába vásároltad meg. Hisz nem a lyukasztásért, pecsételésért fizetsz.
2010. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
jol van na.felfogtam.amúgy se érdekel már,mert már vagy 3éve vissza hozta a 100 fuvar,amit eddig meg csináltam.na faszom
2010. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!