Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Romániában ugyanazok a KRESZ...

Romániában ugyanazok a KRESZ szabályok, mint idehaza?

Figyelt kérdés
Bocs a hülye kérdésért, október óta van jogsim, és még nem vezettem az országon kívül. (idehaza sem sokat) Kell valamire külön figyelnem, ha Romániába készülök?

jan. 3. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden országban vannak saját törvények. És minden országnak eltérhetnek a kresz szabályai. Ezt tudomásul kell venni! Ellenben az alapszabályok mindenütt ugyan azok. Nem ismerem a romániai jogszabályokat, és igy a romániai kreszt sem. Én Magyarországon tanultam a kreszt meg, a magyar jogszabályok alapján. Van olyan ország ahol még például nyáron is kötelező a hó lánc meg léte. Például Norvégiában! Igen Norvégiában, még nyáron is a csomag tartódban kell legyen minimum 4 hólánc. Nálunk Magyarországon nincs ilyen. Ez csak példa volt hogy milyen különbségek lehetnek országonként.
jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, a román kresz szerint körforgalomban mindaddig balra kell indexelni, amíg nem kezded meg a kihajtás műveletét, akkortól értelemszerűen jobbra kell jelezni.
jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Romániában arra figyelj, hogy amint átlépted a határt, megszűnik a helyi lakosok számára a sebességkorlátozás. Nekem lassan 25 éve van jogsim, de ez nagyon meglepett, mikor életemben először (idén) vezettem náluk. Lakott területen 70-80, lakott területen kívül viszont nem mennek annyival gyorsabban: van, aki 90-nel, de max. 100-110, ahogy én tapasztaltam.

Tehát ha beérsz egy városba, faluba, arra készülj, hogy mindegy, hogy személyautó vagy kamion, ha betartod a sebességkorlátozást, 1 méterre fognak menni a seggedben, és az első adandó alkalommal megelőznek, a kamion is. Ha kiérsz a településről és felgyorsítasz 90-re, akkor ez a gond sokkal kevésbé jelentkezik, nem száguldoznak, csak nem fognak lelassítani sem. A traffipax ritka, de arra figyelmeztetik is egymást. Ezt már egy helyi ember mesélte nekem, mikor megkérdeztem, hogy mi az oka a lakott területen tapasztalható elmebeteg közlekedésüknek. Azt mondta, hogy kevés az autópálya náluk, és sokan messzebbre járnak dolgozni, ezért haladni akarnak. De ezt úgy képzeld el, hogy nem 10-ből 3, meg nem 10-ből 9, hanem inkább 10-ből 10.

Ha ehhez sikerült hozzászokni (szerintem jobb, ha óvatosan, de felveszed a közlekedés ritmusát), akkor a többi nagyrészt ugyanaz, mint nálunk. Csak ha azt hitted, hogy Magyarország a Balkán közlekedési kultúra terén, akkor majd rájössz, hogy nem.

Viszont az úthálózatuk sokkal jobb minőségű, mint nálunk.

jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Komolyan jobb az út? Konkrétan szatmárnémetibe és nagykárolyba készülök, és apám épp azt mondta, hogy nagyon rossz lesz az út, helyenként még aszfalt sincs.
jan. 3. 15:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Pont a Szatmárnémeti-Nagykároly 35 kilométeres távra mondta, hogy ott 50el lehet haladni, mert kitörik a kerék a gödrökben.
jan. 3. 15:18
 6/15 A kérdező kommentje:
Basszus, most nézem google earth-ön, és valóban jobbak az utak, mint idehaza. Nemtom apám miért mondta ezt a hülyeséget.
jan. 3. 15:24
 7/15 A kérdező kommentje:
Meg úgy általában szépek a városok is, ilyen európa szintü. Eddig ilyen harmadik világbéli, etiópia szerü országra asszociáltam, de ez messze nem az, mint amire gondoltam. Kíváncsi vagyok élőben milyen lesz.
jan. 3. 15:27
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Azért mondhatta apád, mert nekem is ezt mondta mindenki korábban (és ezért nem is akartam Romániába menni sokáig), hogy olyan szarok az utak, hogy szétesik az autó. Mert aki járt ott 20-30 éve, ezt tapasztalta. De még lehet, hogy 10 éve is.

Annyi, hogy a jelek szerint Romániában igyekeznek fejleszteni az úthálózatot, de olyan szinten, hogy mindenhol építkezéseket, útépítéseket fogsz látni. Biztosan vannak olyan részek, ahol nem jók az utak, de akivel én beszéltem mostanában, meg amit másoktól olvastam, mind ezen volt kiakadva, hogy mennyire jók az utak mindenhol. Még a legutolsó kis utak is, ahol forgalom sem volt.

jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanúgy gondoltam, mint te, hogy rossz utak, borzasztó szegénység, 30-40 éves Daciák meg Arók mindenhol.

Ehhez képest nem ez van. Régi Daciát elvétve lehet látni, de náluk nyilván sokkal több volt ezekből, mint nálunk. Biztos vannak csóróbb részek, de ne arra számíts, hogy egy harmadik világbeli országba kerülsz.

Nagyjából ugyanaz, mint amit Kelet-Magyarországon látsz, nem rosszabb.

Inkább az emberek másabbak kicsit. Egyszerűbbek talán. Ha olyan helyre mész, ami magyarok lakta nagyobb részben, ott tűnik fel jobban. Szerényebben élnek, kevesebb a pénzük, de nem annyival, hogy nyomorognának. Szerintem szívósabbak is emiatt, többet és keményebben dolgoznak. És fejlődnek. Ők tényleg előre mennek, ahogy én látom, mi meg visszafelé, bármit is hangoztat a párt.

Mikor hazajöttem, egy barátom kérdezte: na milyen volt Erdély? Hogy látod, követeljük vissza? Annyit mondtam, hogy várjunk míg 10-15 évet, míg ők tényleg elérik Ausztria szintjét, és majd utána kérjük vissza. :D

jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én pont kelet Mo.-n élek, és viszonylag sok román rendszámú autót látok. Már akkor gyanús volt, hogy honnan ez a sok tízmilliós prémium román rendszámos autó, ha ott mindenki nyomorban él? Már kezdem érteni, hagy talán nincs is ott akkora nyomor, mint amekkorának gondoltam.
jan. 3. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!