Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Át szeretnék biciklizni...

Át szeretnék biciklizni Romániába. Mit kell tudnom az ottani közlekedési szabályokról?

Figyelt kérdés
Mennyire különböznek a román közlekedési szabályok a magyar KRESZ-től? A fontosabb táblák megegyeznek-e a két országban? Romániában kerékpárosként mit kell magamnál tartanom, illetve mivel kell felszerelnem a biciklimet? Kerékpárral hol közlekedhetek ott (pl.: járdán mehetek-e)?

2013. okt. 25. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
5%
a kresz nem annyira más, a morál viszont katasztrófa. készülj fel hogy biciklisként egy senki vagy és el fognak taposni kb. főleg a kamionosok.
2013. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első. Nem tudom, hogy te hol élsz, vagy honnan vannak ezek a tapasztalataid, de én teljesen máshogy vagyok vele. Én Nagyváradon élek és igaz, hogy a városban nagyon stresszesek az emberek és ha nem gyorsulok két másodperc alatt 40Km/-ra, akkor már ölnének dudával, de a város környékén nyugi van. A határtól a városig például az utóbbi két - három hétben szélesítették az utakat és ott nyugodtan lehet kerékpárral tekerni. A kamionosok legtöbbje kikerül. Visszafelé(Nagyváradtól Bors felé) szokott néha kellemetlen lenni, hogy kilométeres sorban állnak a kamionon a külső sávban és nem igazán lehet tőlük férni.

Kerékpár út az nem sok van, de azzal számolni kell, hogy azt járdának használják. Én ott tekertem elég nagy tempóval és egy nő elém ugrott a tömegből. Elkiáltottam magam, hogy jobbról jövök, erre fel még jobban bevágott elém. Hátsóféket besatuztam, meg az elsőt is behúztam kicsit. A táskáját rendesen elcsaptam a kormánnyal, meg a térdemet beütöttem a korlátba. Na és a poén az, hogy természetesen én voltam a barom állat, meg a szemtelen kölyök, hogy még leb*sztam amiért nem megy jó helyen. Járdán szabad menni, de tudtommal csak 10 vagy 15Km/h-val. Azt sem érdemes, mert a gyalogosok nagyon szeretnek hőbörögni(román mentalitás, hogy belekötnek mindenbe és mindenkibe amibe/akibe lehet). Autók mellett lehet menni, de nagyon szemfülesnek kell lenni, mert van pár olyan fajta, aki semmi előzmény nélkül, szétnézés nélkül lekanyarodik és természetesen megint te vagy a hibás. :D

Amire érdemes még odafigyelni az az, hogy a határtól a városig vannak rendőrök és néha megállítanak. Szóval lámpa, küllő prizma, duda az kötelező(meg rossz látási viszonyok közt kukás mellény, mert azért szoktak néha szívózni.

Szóval összegezve:

Legyen meg a lámpa/prizma/kukás mellény.

Legyen jó féked, mert anélkül simán belerohanhatsz az autókba.

A kerékpárutakat tekintsd járdának. Esélyed sincs elmagyarázni az oláh birkáknak, hogy azon nem kéne gyalogolniuk.



Remélem segíthettem. :)

2013. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!