Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Várakozni tilos tábla alatti...

Várakozni tilos tábla alatti jelzés pontosan mit is jelent akkor ?

Figyelt kérdés

4 szintes társasház van végig az út mentén és idő közönként ki van rakva a várakozni tilos tábla alatta egy téglalap alakú táblával amin oldalnézetből van egy fekete személyautó. Én szemben lakom nekünk van külön parkoló viszont ők csak az út mentén tudnak parkolni. Egyszer megálltam ott késő este mert itt nem volt hely rá pár napra kaptam is a levelet, hogy tanúskodjak ki vezette az autót szóval drága lett az a parkolás. Most is tele van parkoló autóval az a rész.

Én úgy tudtam, hogy az a kiegészítő tábla azt jelenti, hogy személyautóval meg lehet állni viszont a rendőrségen azt állították. Hogy ott megállni tilos táblánál álltam vissza fele megnéztem hol is van az a tábla de addigra ?elvitték? mert sehol sincs olyan tábla..



jan. 7. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiegészítő tábla a főtáblát egészíti ki. Jelen helyzetben nem igazán világos az értelme, mert akkor ezek szerint motorkerékpárral lehet várakozni?
jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit kell érteni a visszafelén? Ha az úttest menetirány szerinti bal oldalán várakoztál, az önmagában szabálytalan.
jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Visszafelén azt értem ahogyan jöttem a rendőrségtől visszafele és megnéztem van-e ott olyan tábla mert én nem emlékeztem rá
jan. 7. 14:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Menetirány szerinti jobb oldalon álltam.
jan. 7. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul „úgy tudtad”.

Akkor lett volna a személyautó kivétel, ha „Kivéve” szöveg is lett volna a személygépkocsit ábrázoló kiegészítő táblán. Enélkül azt jelentette, hogy a tilalom a személygépkocsikra vonatkozik.


És egy nemtudásod miatt „drága lett az a parkolás”.

A Szabálysértési törvény így rendelkezik:

┌ „60. § A tanúvallomást megtagadhatja az, aki

a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója,

b) magát vagy hozzátartozóját szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben”. ┘

Ingyen lett volna: „Nem én vezettem oda az autót, de hozzátartozóm volt, akit nem kívánok szabálysértéssel vádolni, meg sem nevezem.”. Hogy bizonyítsd, mennyire rosszul viseled a szabálytalanságot, hozzátehetted volna, hogy „Mikor észrevettem, rögtön el is álltam onnan. Nem is kapja meg többé az autót.”

// Emiatt a kimentési lehetőség miatt vontak bizonyos szabálysértéseket, szabálysértési mértékeket közigazgatási bírság eljárásba, akkor ugyanis nincs ilyen általános kimentési lehetőség. Ilyen esetekben nem kérnek tanúvallomást, az üzembentartó kapja a bírságot. Ő pedig csak áthárítani tudja, ha a szabályszegést megelőzően a gépjárművet más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta, és ezt a használatba vevő személy eredeti teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt, a közúti közlekedési törvényben magszabott adatokat tartalmazó nyilatkozatával igazolja.

jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!