Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet jobbkezes egy egyirányú...

Lehet jobbkezes egy egyirányú táblával ellátott utca jobbról ha nincs más elsőbbséget adó jelzés kint ?

Figyelt kérdés

Elöszőr is nem, nem kérek alpári stílusú beszólogatós válaszokat köszönöm!Azt tartsa meg minden okostojás;)


Aki pedig rendesen válaszol azt hálásan köszönöm!


Tudom hogy ha nincs

elsőbbségadás tábla a keresztező úton ,vagy csak behajtani tilos van kint,esetleg zsákutca tábla akkor az jobbkezes.

Viszont mivan ha csak egyirányú utca tábla van a keresztező úton nekem jobbról?

Nyilván egy mellék utcáról nem egy főútról gondolom ezt..

Ez most egy bután hangzó kérdés..de tanulom a kreszt éppen.

És igen,sok videót,oldalt át böngészek, de jó biztosra menni.

Bár a mai világban nehéz bármibe is biztosra menni..hiszen váratlan helyzetek mindig adódhatnak 😏



nov. 22. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Budapest tele van ezekkel, és főleg figyelni kell, ha van kerékpáros kiegészítő tábla (meg ha nincs, akkor is), mert ha olyan az irány, hogy autó nem is érkezhet jobbról, biciklis simán.
nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bicikli, busz, kukás, stb. jöhet szembe bizonyos esetekben.
nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben akkor azt is jobbkezesnek tekintjük.

Köszönöm :)

Nemtudom miért voltam ebben bizonytalan.

Talán mert annyi mindent kell tudni,megjegyezni🙉


Illetve még valami,egyirányú utcáról balra kanyarnál balra sorolunk,

Jobbkezes/egyenrangú/ utcáról pedig jobbról hajtjuk végre a balra kanyarodást akkor mindig ugye?🙈

nov. 22. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Egyirányúból az úttest bal széléhez sorolsz. Kétirányúból a felezővonalhoz.
nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen ha mondjuk van felezővonal.

De ha csak egy mellék utca (nem főút) akkor jobbról hajtok ki balra hogy elférjen mellettem aki mondjuk balról meg bejönne :D ?!

nov. 22. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs felfestett felezővonal, akkor a képzeletbeli felezővonalhoz sorolsz, azaz kb. az úttest közepéhez.

Ha olyan szűk az utca, hogy nem fér el a szembejövő, akkor nyilván lehúzódsz, ez józan paraszti ész.

nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!