Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az a "faros levegős porse?"

Mi az a "faros levegős porse?"

Figyelt kérdés
Podcastben hallottam a kifejezést, kérdezték a csávót, hogy melyik a kedvenc autója, és ezt válaszolta.

jan. 8. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Far motoros léghűtéses Porsche
jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A Porsche volt az utolsó gyártó amely kitartott a léghűtéses motorok mellett, egészen a '90-es évekig. A motor megértelműen hátul volt, az autó farában. Ez akármelyik Porsche lehet a '60-astól a '90-es évekig.
jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
oh basszus, hát persze xD porse = Porsche, hülye vagyok. A farmotoros azt jelenti, hogy hátul volt a motorja, vagyis a csomagtartóban? Létezik ilyen Porsche?
jan. 8. 13:17
 4/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az autómárka nevét az eredeti nyelven úgy ejtik, hogy "porse"? Csak mert engem az tévesztett meg, hogy "Porké"-nak ejtettem.
jan. 8. 13:19
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha hátul van a motor akkor nyilván nem azt hívják csomagtartónak, hanem az a motortér. Elől meg a csomagtartó.

És igen, a Porschék többsége bizony farmotoros

jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelven ejtik "Porké"-nek?
jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy így ejtik helyesen, csak én így ismertem ezt az autómárkát.
jan. 8. 13:26
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiszem, hogy a precíz német Porschének a csomagtartóban lenne a motorja. Bár nekem az orrmotoros Mercedesben volt a csomagtartóban a motor egy rövid ideig. De utána elbontottuk az egész autót.
jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki számomra, hogy csak a Porsche esetén furcsállod a farmotort, vagy általában?

8 évig volt Škoda 100-asunk, az is farmotoros volt, de farmotoros volt a Škoda 1000 MB, 1100 MB is, és a ritkább, sportos 110R is. Farmotoros volt a klasszikus VW bogár, Fiat 500 is. Farmotoros volt a „kis Polszki”.

Autóbuszoknál nem ritka a hátsó motor elhelyezés, gyerekkorom kedvence volt a farmotoros Ikarus 55-ös és Ikarus 66-os.

jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Érdekes, középmotoros autókról hallottam, mint például a Lamborghini, de a farmotor nekem új. Meg a léghütés is. Ezt úgy kell elképzelni, mint a Linda babettája?
jan. 8. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!