Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nagyteljesítményű rolert hol...

Nagyteljesítményű rolert hol használjátok városban?

Figyelt kérdés

Mert kerékpárúton nem lehet és állítólag már igazoltattak és büntettek is. 200 ezer forintig büntethető. Ezt konkrétan a saját ügyemből tudom mert volt egy balesetem és megbüntettek emiatt és a rendőr mondta a meghallgatáson és a végzésben be is idézték a KRESZ ezer részét, szóval az nem valós amit sokaktól hallottam, hogy nem büntethet, mert nincs még szabályozás a rollerre.

Van valakinek hasonló tapasztalata?



jan. 11. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Na most,

" állítólag már igazoltattak és büntettek is"

" Ezt konkrétan a saját ügyemből tudom mert volt egy balesetem és megbüntettek emiatt "

Te most azt se tudod mi történt , állítólag saját ügyed???

jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jól látja az #1, zavarosan fogalmazol.


Azt írtad: megbüntettek.

Vagyis baleseted volt, elkérték a papírjaidat -> na,koncentrálj -> azt minek is hívják???

Igazoltatásnak.

"engem nem igazoltattak..." He?

jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tévedsz. Az igazoltatásnak azt hívják, ha látszólag minden ok nélkül megállít a rendőr, hogy ellenőrizze a papírjaidat vagy a jármű állapotát, esetleg látja hogy átmentél a piroson és megállít. Szóval ha a rendőr állít meg.

Ha baleset van ahová rendőrt kell hívni, (nem magától jött oda) egyértelmű, hogy elkéri mindenkitől a papírokat és felírja a címedet, felveszi a jegyzőkönyvet. Na figyelj és koncentrálj -> azt baleseti jegyzőkönyv felvételének hívják.

Csak hogy értsd adok egy két példát is. Van egy baleset ahová nem jön ki a rendőr. Mondjuk baleset történik, de nem áll meg aki okozta. Bemegyek a rendőrségre jelenteni, mert károm volt. Kiderül, hogy a kerékpár úton haladtam és engem is megbüntet amellett, hogy eljárást indít a másik fél ellen. Ezt is úgy hívják hogy baleseti jegyzőköny felvétele és nem igazoltattak.

Vagy teljesen más ügyben megyek a rendőrségre és a portán elkérik a személyimet, hogy felvezessék a látogatókat. Itt is elkérték a papíromat mégsem számít igazoltatásnak.


Egyébként meg mindegy, mert ez nem egy nyelvi fórum. A kérdés az volt, hogy hol használják a rollert és hogy van e valakinek tapasztalata rendőri igazoltatásban nagyteljesítményű rollerrel kapcsolatosan. Akárhogy is értelmezzük az igazoltatást.


Megyek keresek egy másik fórumot, mert itt látom csak olyanok vannak akik a kötöszködés lehetőségét keresik. Ha tudszt választ adni a kérdésre de esetleg valami mégsem tiszta akkor kérdezz, de ha nincs ilyenn rollered és tapasztalatod isemrős álltal tehát nem tudsz érdemlegeset mondani akkor tartsd meg a véleményed. köszi

jan. 12. 08:12
 4/11 bazaltkaroly ***** válasza:

#4 Azt mondod, hogy itt nem jó, mert kötözködőek az emberek, de te f*szfejezel le másokat, azért, mert értelmetlenül fogalmaztál.


Elkérték a papírjaidat, amikor bementél a hivatalba? Ha igen, akkor igazoltattak. Az igazoltatás bárhol megtörténhet, és az a célja, hogy IGAZOLD, hogy ki vagy (Mi a neved, hol születtél stb).

[link] <-- Itt a fogalom.

"Mi az az igazoltatás?


A rendőr igazoltatás során állapítja meg, hogy ki vagy (megállapítja a személyazonosságot és a személyazonosító adatokat)."

Nem tér ki arra ,hogy miért és hol.


Ezzel a hozzáállással elmehetsz bármelyik fórumra, sehol nem fognak komolyan venni.

"Ha tudszt választ adni a kérdésre de esetleg valami mégsem tiszta akkor kérdezz..."

Ezt tette az első is. Ha szépen leírod, hogy mire gondoltál, lehet válaszolt volna neked.


Csak hogy legyen válasz a kérdésre.

Nincs szabályozva megfelelően. Mivel még egyenlőre kismotornak veszik, nem mehetnél járdán, és kerékpárúton, de ezzel nem szoktak foglalkozni, viszont ha lehet érdemes az úttesten haladni. Ha megnézzük egy feloldható roller szabályzatát (ez esetben a miskolci TIER-t) ott kitérnek, arra, hogy az úttesten haladj. Ebből következően inkább az útesten haladj.

Szoktak igazoltatni a rendőrök, és büntetés is lehet belőle. Nem gyakorik, de én már kétszer láttam, hogy megállítottak embereket. Ezek főleg hétvégén történnek, mert akkor az italozó, buliból érkező emberek úgy gondolják, hogy feloldanak egy rollert, és hazagurulnak, pedig ittasan rollerezni tilos, és a jogsid is pattanhat. A Kreszben még nincs szabályozva annyira roller, hogy legyen különbség kis, és nagy teljesítményűek között.

Tehát inkább az úttesten menj, és készülj arra, hogy bármikor megállíthatnak. Ha a járdán/kerékpárúton haladsz, akkor lehet szólni fognak, de valószínűleg nem fognak megbüntetni, főleg ha nincs gyalogos és biciklis forgalom.

Összességében, még nincs rájuk külön szabály, szűrekezónába tartozik. Ha óvatosan, és szabályosan közlekedsz, akkor nem lesz semmi bajod belőle.

jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne keverd! A jegyzőkönyv felvétele akkor történik, amikor a tényeket rögzíteni akarja a hatóság.

Ami előtte történik:

"jó napot kívánok kérem az iratait" na az az igazoltatás.

Szóval egy hétköznapi kifejezést próbálsz meg körbemagyarázni csak azért mert a hiúságod nem engedi hogy beimerd, marhaságot írtál.

Emellett még pofátlan is vagy azzal aki a válaszával segíteni próbált.


Na szevasz!

jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4. Azért f...fejeztem le mert nem tudott vagy akart a kérdéshez hozzászólni hanem kötöszködött. Ha igaza is lenne akkor is mindegy mert egyértelmű volt hogy mit kérdezek. Te legalább válaszoltál a kédésre érdemben köszi.


Szerintem tök mindeg hogy csavarjuk a szót az igazoltatásról mert a köznyelvben a közúti igazoltatás mindig is az volt, megállít a rendőr valamit ellenőrizni, jogsi, forgalmi érvényessége, szondáztatás vagy ha látja hogy szabálytalan voltam. Lehet lexikont vagy bármit idézni de ez tény. Ezzel az erővel amit te mondasz a postás is igazoltat amikor elkéri a személyimet mikor átveszem az ajánlott levelet, de mégsem használjuk rá az igazoltatás szót. Itt nem állt fent sem közbiztosnág védelme, sem bűnmegelőzési vagy bűnüldozési cél, egyszerűen csak kellettek a papírok, hogy fel tudja venni a jegyzőkönyvet. Ezért nem titulálom igazoltatásnak.


Mindegy, hogy 5-ös hogy csavarja szintén, hogy mi van előbb pl jónapot kívánok kérem a papírjait. Mert nálam ez nem így volt. Konkrétan a fölkell vennem a jegyzőkönyv volt és nem is neki adtam oda hanem a mentősnek.

jan. 12. 13:14
 7/11 A kérdező kommentje:

5. A jónapot kívánok kérem a papírjait. Na pont ez az ami akkor van amikor megállít a rendőr. köszi

Az én esetemben nem ez volt nem is rendőnek adtam oda a papírjaimat. Pont te és a pajtásaid akarják a hétköznapi igazoltatás kifelyezést megmagyarázni. Mint írtam akkor ezek szerint bárki igazoltathat, postás, recepciós stb. Ők is elkérik az irataimat mégsem használjuk rá a hétköznapi kifejezéssel hogy igazoltatás vagy tévedek?

Amúgy meg te vagy meg azok a pofátlanok akik csak kötöszködés céljából irogatnak és nem segíteni akarnak mert a kérdésre egyik sem válaszolt beleértve téged is. (4-es re ez nem vonatkozik természetesen mert ha állást is foglalt a vitában, legalább válaszolt a kédésre, de lefogadom, hogy ha a vita nem lett volna akkor is válaszolt volna)

Úgy hogy nem igazán látom a többinél mi volt a segítő szándék. Iletve látom konkrétan semmi.

jan. 12. 13:22
 8/11 A kérdező kommentje:
"kifjezést" ,mielőtt a helyesírásba is beleköt valaki.
jan. 12. 13:24
 9/11 bazaltkaroly ***** válasza:

Szívesen!

Ha azt mondod közúti igazoltatás, akkor abban igazad van, mert közúton csak rendőr igazoltat. Az ok az mindegy, lehet rutin ellenőrzés, baleset, vagy szabályszegés miatt. És igen, a postás is igazoltat. Sőt, akár biztonsági őr is, mentős is, határőr stb. Ez igazoltatás, csak nem közúti. Annyi a különbség, hogy ez esetben egy konkrét ügy miatt igazolod magad. Például, neked jött egy csomag, amit csak te vehetsz át, vagy be akarsz menni valahova, ahova csak a megadott emberek mehetnek stb. Ha a rendőr, vagy hatóság igazoltat, és megtagadod, akkor bevihet, ha a többi, nem hatósági, akkor megtagadhatják a szolgáltatást, vagy átengedést. Nem használjuk az igazoltatást szót ezekben az esetekben, hanem inkább azonosításnak mondják, mert az könnyebben emészthető az embereknek.

Nem kötözködésből írom ezt.

jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"kifelyezés, kifjezést, mindeg, kötöszködés, iletve, fölkell..."


Kérdező!

Ha ennyire nem megy az írás, akkor nem kell erőltetni.

Vagy talán valami idegrendszeri probléma van a háttérben?

jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!