Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha kezdő...

Titeket nem zavar, ha kezdő sofőrként egy profi ül mellettetek az anyósülésen?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyok teljesen kezdő, egy éve van jogsim, és szinte minden nap vezetek, úgy járok munkába is. A párom teherautósofőr, értelemszerüen sokkal ügyesebb és rutinosabb nálam, egy nagy pótkocsival is gond nélkül betolat egy kanyargós egérlyukba, én meg 5 percig bénázok egy párhozumos parkolással.

Mióta van jógsim ő teljesen leszokott a vezetésről, ha ketten autózunk valahová akkor mindig lepasszolja a kormányt. Például amikor a szüleihez készültünk lemenni, akkor ő már rögtön egy sörrel indította a napot, hogy ne kelljen vezetnie, pedig amúgy ritkán szokott inni.

Az a baj, hogyha ott ül mellettem, akkor a szokásosnál is bénább vagyok, izzadok, néha még a lábam is remeg kicsit, mert annyira stresszel a jelenléte. Mindig arra gondolok, hogy most biztos hülyének néz, pedig valójában soha nem szól bele a vezetésbe. Ha bénázok is picit akkor úgytesz mintha észre sem venné.



jan. 28. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Más ember ugrálna örömében, ha úgy viselkedne velük más, mint veled a te párod, erre te meg szorongsz? A semmitől?


Persze hogy hülyének néz. Mindig mindenki hülyének nézi a másikat. A sofőrök között van az a poén, hogy "aki gyorsabb nálam, az egy elmebeteg állat, aki pedig lassabb, az vezetésre alkalmatlan nyugdíjas". A lényegi jelentése az, hogy mind ítélkezünk mások fölött. Te is ítélkezel nap mint nap. Ez egy emberi tulajdonság, szóval nem értem, hogy mitől stresszelsz. Főleg, hogy a párod az ítélkezést a lehető legcivilizáltabb módon kezeli: magában tartja. Ennél jobb opció aligha van. Ennél neked csak rosszabb lehetne, szóval inkább örülnöd kellene.

jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, bár már rég voltam kezdő.
jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Csak akkor zavarna, ha mellettem ülve folyamatosan próbálna szóban helyettem vezetni.
jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" Mióta van jógsim ő teljesen leszokott a vezetésről,"

Nem leszokott !! hanem azt akarná hogy ne légy ilyen töketlen és gyakorolj.

jan. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bazaltkaroly ***** válasza:

Persze, kezdőként igen. De ez mindenhol így van. Bármit jól csinálsz, de valaki mögéd áll nézni, akkor nem fog olyan jól menni.

Amúgy tényleg azért csinálja valószínűleg, hogy te neked legyen több rutinod. Lehet, hogy frusztráló, de hidd el, ezért később hálás leszel.

jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szerintem nincs okod aggódni mikor melleted van, ha nagyon béna lennél vagy nagyon rosszul csinálnál valamit szerintem megemlítené. Ha úgy érzed valamit nem jól csinálsz akkor pedig beszélgess vele és kérd ki a tanácsát. Használd ki ha már melletted van arra, hogy tanulj és ügyesebb legyél.

Nekem is adott az utóbbi időben néhány tanácsot a párom vezetéssel kapcsolatban (úgy hogy már 6 éve vezetek) pl mit csináljak máshogy azért, hogy kevesebbet fogyasszon, meg hogyan kímélem a legjobban az autót stb

Szerintem nem néz hülyének de ezt meg kellene beszélned vele azért, hogy kevésbé stresszelj mellete.

jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve előfordult, hogy beleszólt de az csak parkoláskor. Például a teszkóban voltunk és beálltam egy olyan parkoló kockába, picit srégen. Az autó még a saját térfelén belül volt, csak az egyik kérék picit rálógott a csíkra. Én már leállítottam a motor, szálltam volna ki, erre mondja hogy mit csinálsz? Mert nem lehet csak úgy otthagyni az autót, álljak be rendesen, hogy mindkét oldalon egyforma távolságra legyen a csík, bla-bla. Akkor pont ilyen szőrszálhasogató kedvében volt, fel is idegesített rendesen. Azt hiszem azóta stresszelek, ha mellettem ül.
jan. 30. 03:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt én úgy oldottam meg, hogy csak jogosítvány nélküli, és leragasztott szájú utasokat szállítok.

Probléma kilőve. 😂

jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!