Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kezdő hivatásos C C+E D...

Kezdő hivatásos C C+E D kategóriás sofőrnek mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szakmák szeretnék váltani elhelyezkedés szempontjából, mert a jelenlegi nem nagyon érdekel. Sajnos nincs nagyon elképzelésem más szakmákkal, munkákkal kapcsolatban. Mivel azonban van B jogsim és szeretek vezetni elterveztem, hogy megfogok próbálni sofőrként elhelyezkedni. A taxizást és futárkodást nem szívesen próbálnám ki, így kezdésként letenném a C kategóriát. Utána megpróbálnám letenni a D-t valamelyik tömegközlekedési vállalatnál tanulmányi szerződéssel, hogy legyen tapasztalatom nagyobb gépjárművek terén. Néhány éves munkaviszony után, ha esetleg nem szerettem meg a buszozást kipróbálnám az árufuvar szállítást is C+E képzéssel (a nemzetközi ponyvás szállítás kalandosnak és kihívásokkal telinek tűnik). A képzéssel és az előbb említett két munkakörrel kapcsolatban tudtok valami jó tanácsot adni, mielőtt belekezdenék? Komolytalan válaszok is jöhetnek, csak viccesek legyenek. :)



#hivatásos sofőr c c+e d kategória képzés busz kamion tehergépjármű karrier szállítmányozás #árufuvar személyszállítás utak közutak kressz jármű motor dízel benzin tengely összkerék #autópálya budapest magyarország nemzetközi belföld tömegközlekedés
dec. 2. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kamionos leszel. Mindig használj gumit.
dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel, hogy nem volt semmi elképzelésem, hogy hova kéne mennem a dolgozni. A B kategóriás jogsim azonban már megvolt és imádtam nagyon vezetni. Minden komolyabb út előtt extázisba kerültem és alig bírtam előző éjjel aludni így azt gondoltam a kamionozás milyen jó lesz nekem.


Aztán megcsináltam a jogsit de 1 év után otthagytam mert borzasztó volt, hogy minden egyes napom 1-2 nap kivételével (akkor is várakoztam valahol) abból állt, hogy csak vezettem és vezettem.


Más az amikor heti egyszer személyautóval elmegyek egy 100 km-re és az mennyire hű de jó meg más az amikor heti 5 nap mész és naponta 700-800 kilómétert megteszel.

Mondjuk ez nagyon változó de hidd el, borzalmas egy fülkében élni mert amikor nem mész is ott vagy és mikor szembesülsz azzal, hogy te már nem fogsz a hétvégén hazamenni mert a cég bezárt vagy még épp nyitva van de már nem hajalndóak lerakodni akkor az gcire kikészíti az embert. És te ott maradsz 2,5 napig bezárva a fülkébe valahol egy ipari parkban. Ha szerencséd van akkor találkozol jó arc magyar kamionossal de 70%-uk egy suttyó szóval nem mész velük sokra.

dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a "szeretek vezetni, elmegyek kamionozni" dolog nem szokott működni. Jobban jársz, ha csak ideiglenesen is, de elmész B-vel furgonozni. Nyilván nem ugyanaz, mint a nagyobb autó, de egy kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat. Az áruszállítás nem olyan, mint a laza krúzolás egy személyautóval.
dec. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Az ilyen idióták, mint a #2-es minek ír ide amúgy? Az oké, hogy NEKED nem jött be, de ez miatt úgy nyilatkozni erről hogy de facto egy szar az egész nem mond mást mint csak hogy egy önző péló vagy aki másra erőlteti a f@szságait :D Ha van gyereked biztos jó nevelést kap (ja nem).


Én pl imádtam a nemzetközizést, ha egész nap vezetni kellett az volt a legjobb, ha meg várakozni kellett az is kit érdekel? Előkapom a laptopom és filmezek, vagy a Steam Deckem/Nintendo Switch/Xbox/akármi... és játszok, vagy elmegyek sétálni vagy a súlyzóimat veszem elő és edzek... Nem mindenki ilyen amőbalelkű villanykapcsoló hogy most VAGY szórakozok VAGY nem :D


Amit utáltam benne az a többi sofőr, voltak rendesek nem mondom, de a nagy többség egy büdös modortalan trailer-trash népség, akik semmi tekintettel nincsenek a többire. Amikor beáll melléd úgy hogy nem tudod kinyitni az ajtódat se, vagy beáll melléd este a hűtős szarával, amikor odaszarnak este a kamionod mellé te meg belelépsz mert sötét van, amikor a wc-ben még a falat is lefossák, amikor a románok/lengyelek a hétvégén bevannak rúgva mint az atom és kiabálnak meg nyomatják a zenéiket ehhhh


A másik rohadt nagy negatívum számomra maguk a cégek voltak, kb az összes magyar cég mentalitása valahol úgy a 40 évvel ezelőtti kommunista rendszer hagyatéka, ez a tipikus "ha nem tetszik el lehet takarodni" színvonal, az van amit ők mondanak és kész. De nyugat európa sem jobb... aztán felfedeztem egy országot, ahol ha valami nem tetszik és mondod a főnöknek akkor tényleg próbálnak segíteni hogy neked jobb legyen, el sem akartam hinni hogy ilyen létezik. Ja meg ha valami kárt csinálsz egy magyar cégnél, akkor jobb ha elsumákolod, mert ha bevallod akkor simán rádverik az egészet. Voltam olyan cégnél (R***x trans), ahol hiába volt a vontatón,pótkocsin CASCO, a Casco önrészét veled fizettették ki :D Szintén *abban a bizonyos országban* meg csak annyit mondanak, hogy hát megesik az ilyen, volt hogy több száz ezres kárt csináltam a saját balfaxságomból, de nem történt semmi mert úgy vannak vele, hogy mindenki hibázik, csak ne forduljon elő gyakran.


De viszont ha nem tudod, hogy kamionozni vagy buszozni akarsz-e, vagy egyáltalán tetszeni fog-e, akkor tényleg nem biztos hogy jó helyen kopogtatsz, eleve a busz meg kamion tűz és víz, aki buszozik az nem akar kamionozni, aki kamionozik nem akar buszozni. Ha nincs benned rajongás valamelyik iránt is, akkor az rossz ómen. Én gyerekkorom óta csodáltam a kamionokat, nem véletlen hogy 10+ év után is rajongok értük és a mai napig imádom csinálni. De vannak akik pl a vonatokért rajonganak, és vonatvezetők lesznek és azok is szeretik a mai napig... De ha csak azért csinálod mert nincs jobb ötleted, akkor lehet úgy végzed majd mint a 2-es.

dec. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
"trailer-trash népség" Ez jó volt kösz megnevettetett. :)
dec. 3. 08:32
 6/16 anonim ***** válasza:

#4: most nem azért, de miért magától értetődő, hogy ha kárt okozol, akkor annak mindenki más viselje a következményét, kivéve te?

Mármint tényleg, miért gondolod azt, hogy egyedül te nem lehetsz felelősségre vonható és ez így rendben is van, sőt ez az elvárt?

dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na igen, sok oktató videót találhatsz a net-en a magyar kamionsofőr életről a ha a keresőbe az alábbi szavakat beírod és oldalakat felkeresed: xvideos, deepthroat, suck
dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Na rákerestem az xvideon az általad feltüntetett szavakra. Egèsz jónak tűnik! 😀
dec. 3. 16:36
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: Valószínűleg nem ment át, hogy te a másik végén leszel XD
dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9# Dehát ez én nem értem. A sofőrök a két kezükkel a kormánykereket fogják és a szájukat a forgalom ócsárolására használják. Ne mond már nekem, hogy a menő kamionosok a másik végén vannak.
dec. 3. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!