Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Január 11 óta volt olyan...

Január 11 óta volt olyan hideg pest megyében, hogy megfagyjon a hütőviz?

Figyelt kérdés

8.-adikán vettem át a céges autót, és 3 nappal később jelzett a müszerfal, hogy kevés a hütőfolyadék. kb 4-5 deci vizet töltöttem bele, aztán elmúlt a hibajelzés. Ezután már rendszeressé vált, 2 naponta, vagyis kb 300 kilométerenként tölteni kellett a vizet, ugyanúgy kb fél litert alkalmanként. Mentségemre szóljon, hogy senki nem mondta, hogy fagyálló is kell bele, én meg sima csapvizet töltöttem bele, 2 alkalommal pedig szénsavas ásványvizet (épp az volt kéznél)

Most szerelőnél van az autó, és azt mondta hogy az tuti hogy "hengerfejes", de még szét kell szedni az egész blokkot, hogy átnézzék nem érte-e komolyabb fagykár. A főnököm őrjöng amiért vizet töltöttem bele, és azt mondja hogyha tönkretettem a motort, akkor majd ki kell fizessem. Ennyitől tönkremehet egyáltalán? Valóban az én hibám, és ki kell fizetnem?



jan. 30. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Töltsél rá pár gombóc vaníliafagyit, az majd korrigálja.
jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szóltál a főnöködnek, amint észlelted a hibát? Ha igen, akkor az ő felelőssége lett volna azonnal szervizbe vitetni.


Ha nem szóltál, akkor ne is haragudj de szénsavas meg csapvizet egy autó hűtőrendszerébe????? Bazdmeg, hát egy pár másodperces google keresés megmondja hogy tilos. Úgyhogy igen, ha én lennék a főnököd akinek nem szóltál a hibáról és így próbáltad “orvosolni”, szerintem kirúgnálak.

jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz hozzá, miért nem szólsz senkinek? Te vagy a hibás, igen, ez drága lesz báttya. Simán lehet hengerfejes ettől, igen.
jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
filmekben gyakran előforduló jelenet, hogy autóznak a sivatagban, aztán egyszercsak felforr a hütővíz, nagy gőzfelhő csap fel a motortérből, aztan simán csak azzal orvosolják, hogy belepisálnak aztán mennek tovább
jan. 30. 15:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 Igen, vészhelyzetben, forróságban, ideiglenes megoldásnak bármi folyadék jó, amíg hazamész. De fagyokban nagyon nem mindegy mit raksz bele.
jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint minimális fizika van az iskolában, műszaki ismeretek pedig a KRESZ-oktatásban. Nem hiszem el, hogy soha sehol nem merült fel, hogy a víz 0 fok alatt megfagy...
jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hideg az volt bőven annyira, hogy megfaggyon.

Egyáltalán nem belevaló folyadékokkal pótoltad a hiányzó hűtőfolyadékot, ha fagykár is van, azt a sima víz ottléte okozta.

Így, hogy te töltötted bele, felróható neked a kár.

jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az nem lehet, hogy már eleve rossz volt a motor amikor átvettem az autót? Mert már a harmadik napon kérte a vizet
jan. 30. 16:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De, lehet igen, hogy már hibásan vetted át.

Csak itt a fagykárról van szó. A fagykár szétrepesztheti a motorblokkot.

A hengerfej probléma más dolog.


Ha valóban belefagyott a hűtőfolyadék, az egy sor új problémát hoz, ami elkülöníthető az eredeti meghibásodástól.

jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"már a harmadik napon kérte a vizet"

Nem mindegy hányadik napon történt?

Egyik nap vizet öntöttél bele, az pedig a következő reggelre szétfagyott.

Ennyi.

Ezért kár a napokat számolni.

jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!