Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A biciklis kajafutároknak van...

A biciklis kajafutároknak van jogosítványuk hogy állandóan az autók közt tekernek a járda helyett a városban is?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam így télen nekik amúgy is jobb lenne autóban. Nem tudom elkepzelni hogy minden futár szeret hidegben biciklizni. Bár abban is biztos vagyok hogy van aki sportkent tekint rá így nem altalanosithatok. Viszont esetleg lehet olyan is akinek nincsen jogosítványa, ezért jár télen biciklivel... Passz... A kérdés változatlan. A biciklisnek a KRESZ alaptudason kívül szüksége van vezetői engedélyre hogy a közutakon biciklizzen az autósok között?

2020. nov. 30. 11:39
1 2 3
 1/21 D. Brasco ***** válasza:
100%
Továbbra sem kell biciklire jogositvany......az meg hogy valaki megis rendelkezik olyannal de nem tartja be a szabalyokat az mar mas kerdes...
2020. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Kerékpározáshoz nem szükséges vezetői engedély. A kerékpárosok szabályosan közlekednek, ha az autók között tekernek, ugyanis a kerékpár jármű, járművek pedig csak az úttesten haladhatnak. A KRESZ szerint kerékpáros járdán csak akkor haladhat, ha az úttest közlekedésre alkalmatlan. Az viszont nem számít alkalmatlanságnak, hogy nagy a forgalom, vagy van néhány hepehupa az úttesten. Tehát a legtöbb esetben kerékpáros csak akkor haladhat járdán, ha tolja a járművét. Ekkor vszont a KRESZ szerint már nem is kerékpárosnak számít, hanem gyalogosnak.
2020. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezzel tényleg csinálni kéne valamit, mert elképesztő, hogy egyes kerékpárosoknak mennyire nincs fogalma, vagy ha van is, nem érdekli őket a saját életük. Én kocsival mindig stresszelek, ha a közelembe ér egy kerékpáros (vagy fordítva), mert egyszer sajnos komolyan elütöttem egyet a biciklis hibájából, és utána még neki állt feljebb, mármint amikor bementem hozzá a kórházba, megkérdezni, hogy van. (Sajnos esélyem nem volt a balesetet kikerülni, per is volt belőle, de kimondták, hogy nem az én hibám. De akkor is nagyon bánt a dolog.)
2020. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Forgalomban sokkal könnyebben tudnak közlekedni bringával, mint autóval.
2020. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

100/99 embernek van, szóval sanszos, hogy a kerékpárosnak is - igaz, irreleváns információ, lévén, biciklire nem szükségeltetik.


Engem a legkevésbé sem zavarnak, Pesten még emberes, Olasz-, Spanyol-, Görög-, vagy éppen Horvátországban robogóval száguldanak el melletted másodpercenként, centikre, de az is inkább hangulatos.

Legkevésbé sem foglalkozom a biciklisekkel, haladok normálisan, hidd el, figyelnek ők magukra!

2020. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Itt felmerül a kérdés, hogy neked van jogosítványod? Akkor gondolom nyilván tudod, hogy alapesetben kerékpárral tilos járdán tekerni, kivéve, ha az "úttest kerékpározásra nem alkalmas", ebben az esetben max 10 km/h a megengedett sebesség. Ha 10-zel tekerne egy futár a járdán, sose kapná meg a vevő a kajáját, a futár is kb 3000 forintot keresne egész nap :P


Ennek fényében nem teljesen értem a kérdésed.


A többi felvetésedre válaszolván:

Nincs szükség jogosítványra közúton való kerékpározáshoz a KRESZ jelenlegi állása szerint. Budapesten ez jogos felvetés is lehetne, de Budapesten kívül más települések is vannak, ahol bőven elég az óvatosság meg józan paraszti ész. Ez persze nem jelenti azt, hogy egyik kerékpárosnak sincs jogosítványa, sőt, a legtöbbjüknek van, és önszántukból választják a kerékpárt mint közlekedési eszközt. Durva, mi? :) Belvárosban sokkal gyorsabb, mint egy autó. Én motorral szoktam leggyakrabban menni a vársoban, és ahol nincs buszsáv, ott a bicaj gyakran még egy motornál is hatékonyabb, gyorsabb. A hideg önmagában nem gond, van olyan technikai ruházat, amivel egészen kényelmes lesz a hőfok. Az eső, meg hó, ami futárként zavaró tud lenni. Én anno bicajjal jártam télen-nyáron, ha nem esett a hó, vagy hidegben az eső. (Melegben nem zavart, kellemes tud lenni). Sokkal gyorsabb volt, mintha kocsival jártam volna, főleg a parkolóhely keresgélést utálom, meg hogy 600 ft óránként néhol. Bicajt meg csak odazártam valami arra alkalmas tereptárgyhoz és kész. Egyszerűbb, gyorsabb, olcsóbb, kevésbé idegörlő.

2020. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%

Amúgy miért logikus a futároknak biciklizni?

Robogóval sokkal gyorsabbak lennének, benzinköltsége alig van.

2020. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ez is egy jogos kérdés. Szerintem a legtöbb bicajos futár biciklizni szeret és eszébe sem jutna átülni egy másik járműre, ahol nem kell tekerni. Nekem régen legalábbis sose jutott eszembe, 2013-ban futárkodtam bicajjal pár hónapot. Szerintem néhányan úgy vannak vele, hogy nem sokkal gyorsabb, mint bicajjal, de macerásabb. olajcsere, kopó alkatrészek drágábbak, karburátorra figyelni kell, ha injektorosat veszel, azok drágábbak, és 50-es robogók között tudtommal nagyon ritka az injektoros megoldás. Ha 125-ösre gondolunk, akkor meg kéne hozzá A1, ami szintén extra pénz. Szerintem sokak számára vonzó a kerékpár egyszerűsége, letisztultsága, a szabadság, amit tudni ad, illetve amikor munkát keresnek, a kerékpár adott, bicajozni tudnak, viszont motorozni nem, az nem annyira adott, meg drágább. Talán ezek a fő okok, amiért nem váltanak robogóra, vagy nem azzal kezdenek futárkodni.

2020. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
Aztán ha van jogsim, akkor szerinted nekem fáj valahol, hogy mi a szabályos, és mi nem? Ha sietni kell, hatékonyan, akkor sietni kell.
2020. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
"állandóan az autók közt tekernek a járda helyett a városban is?" - hol tekerjenek? A járdán tilos kerékpározni.
2020. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!