Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Engedély nélküli behajtás...

Engedély nélküli behajtás miatt kaptam a helyszíni bírságot a közteresektől 39k értékben és 4 büntetőpontot. 20 nap alatt még mindig nem került fel az ügyfélkapuba a pontok száma. A csekket még nem fizettem be. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
a rendszám egyik betűje majdnem olvashatatlan (alapból A betű, de R és K-nak is olvasható) a helyszinen kiszabott közigazgatási bírság papírján, lehet hogy elírták elektornikusan? De ettől még az adataim rajta vannak a papíron és az ügyfélkapuban 0 az előéleti pontok száma. január 11 -én történt a dolog és a helyszínen elismertem hogy engedélyt nélkül hajtottam be. Lehet hogy nem könyvelték el valamiért és ki se kéne fizetnem? Szerintetek mit csináljak?

febr. 1. 15:55
 1/1 anonim válasza:
49%

A késedelmes pontok megjelenése az ügyfélkapuban időbe telhet, mivel a közigazgatási hatóságnak meg kell feldolgoznia a büntetést és a pontokat. Az elektronikus rendszerben bekövetkező késések nem ritkák, és általában idővel rendeződnek.


Az, hogy a rendszám betűjének olvashatóságával kapcsolatos problémák vannak, potenciális problémákat okozhatnak az elektronikus nyilvántartásokban. Fontos, hogy megpróbáld minél hamarabb tisztázni az ügyet.


Mit tehetsz:


1. **Ellenőrizd az ügyfélkaput:** Rendszeresen ellenőrizd az ügyfélkaput, és várj türelemmel, amíg a pontok megjelennek.


2. **Lépj kapcsolatba a hatósággal:** Amennyiben a pontok hosszabb idő után sem jelennek meg, vegyél fel kapcsolatot a közlekedési hatósággal vagy a helyszínen eljáró hatósággal, hogy érdeklődj az ügy állapotáról.


3. **Jogi tanácsadás:** Amennyiben továbbra is problémák merülnek fel, fontolóra veheted egy jogi tanácsadó vagy ügyvéd segítségét, aki ért az ilyen típusú ügyekhez és tud tanácsot adni a további lépésekről.


Ne hagyja figyelmen kívül a helyszíni bírság fizetési határidejét, és próbáld tisztázni az ügyet a hatóságokkal.

febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!