Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Google Maps hogyan számolja...

Google Maps hogyan számolja ki az útvonalhoz szükséges időt?

Figyelt kérdés

Ugya ha kalkulálunk egy útvonalat, megadja hogy hány óra hány perc lesz mire odaérünk.

Ezt hogyan számolja ki a Google Maps? Összegzi hogy melyik útvonalon mennyivel lehet haladni illetve hagy egy kis ráhagyást mármint plusz időt?



febr. 5. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

Az algoritmust nem tudom, de oda van írva valami olyasmi, hogy "forgalom nélkül". Magyarul: végigveszi az adott úton szabályos maximális sebességeket és azzal számol. Szerintem.

Ezzel két gond is van. Egyik, hogy forgalom tipikusan VAN az utakon. Néha egészen nagy. Arról az extrém esetről ne is beszéljünk, ha egy forgalmas, 2x1 sávos főúton beszorulsz egy traktor mögé és 20 perc múlva tudod csak megelőzni. A másik gond meg az, hogy különösen alsóbbrendű, hegyi utakon kanyarok is vannak, ahol elrepülsz, ha folyamatosan 90-nel hajtasz. Vagy beláthatatlan, szűk kanyarok, ahol át se térhetsz a szembejövő sávba, mert nem látod be.

Ez összhangban van azzal, hogy a google map által megadott időkre az én vezetési stílusommal (ami hajtósabb, mint pl. a testvéremé) rá kell számolnom. Már elég rutinos vagyok, hogy adott minőségű úton, sík vagy hegyi terepen mennyit, de mindig rá kell számolnom. Szóval ez az adat kb. annyira vehető komolyan, mint amikor vasútállomáson bemondják, hogy a vonatod 15 percet késik. A rutinos utazó már tudja, hogy ez lehet még 20 vagy 30 perc is, de 15-nél kevesebb biztos nem.

febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most kíváncsiságból kalkuláltam egy útvonalat, sík főútonal minden nélkül (ergo 90-el lehet végig menni), 11 km-e 8 percet ír. Vagyis szerintem ráhagy mert így kisebb sebesség jön ki mint 90 km/óra.
febr. 5. 09:54
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

A felhasználók mozgása alapján számít átlagsebességeket. Az első használat előtt el kell fogadnod, hogy használhatja az helyadataidat.


A tendenciákat is figyeli, hogy pl. munkanapon reggel lassabb szokott lenni a haladás a város felé. Ha az útvonaltervezésnél beállítod az indulási időt, akkor ki is ír egy tól-ig értéket, hogy ennyi szokott lenni.

Aztán ezt korrigálja az aktuális adatokkal.

febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyeske nem tudom miért ír ekkora nettó ökörségeket, hogy az ő laikus tévképzetei szerint hogy működik a Google Maps. A Google Maps algoritmusa ennél nagyságrendekkel összetettebb és okosabb és figyelembe veszi a forgalmi adatokat, átlagsebességeket is, így általában több száz kilóméteres távlatban is néhány perc pontossággal tud útvonalat számolni.
febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

"általában több száz kilóméteres távlatban is néhány perc pontossággal tud útvonalat számolni"


Pont ez a nettó ökörség. Ha találomra kiválasztasz két sofőrt, több száz km-es úton köztük is lesz néhány perc eltérés az utazási időben. Úgyhogy ilyen nincs, hogy ilyen vagy olyan pontossággal számol, maximum az van, hogy a te vezetési stílusodhoz és az adott forgalmi (időjárási és út-) helyzethez képest néhány perc pontossággal eltalálta az utazási időt.

Ami nálad működik, másnál nem. Ami jó útburkolat esetén működik, kátyús útnál nem. Ami száraz időben működik, zuhogó esőben nem.

febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

[link]


Valszeg sosem fogjuk pontosan megtudni.

És valszeg sosem lesz pontos, hiszen nagyon sok adat kellene ahhoz hogy nagyon pontosan meg lehessen határozni az utazás idejét.

De nem is kell pontosan tudnunk, mert van egy jó módszer ami mindig működik:

Ahány km annyi perc.

60 kmh-val 1 km 1 perc. Ennyi idő alatt biztosan odaérsz.

Ha az útvonalban sok autópályázás van, akkor persze jóval kevesebb lesz ez az idő.

De ha nem autópályázol, sok a falu, város az útvonalban, akkor az 1km-1perc módszer kiválóan működik.

febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Tervezéskor - a rendelkezésre álló térképi adatok szerint - az út típusát, ott alapértelmezett sebességi maximumot, út minőségét veszi alapul. Ehhez adódik hozzá a gyűjtött adatok napszak, évszak szerint. Kb. innen indul. Menet közben pedig az általa számított sebességtől való eltérésed, forgalmai adatok szerint folyamatosan korrigál.
febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
#5: Ne hazudj!
febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Nálam általában nagyjából eltalálja. Mondjuk többnyire Waze-t használok, általában eltalálja, illetve pár percet szoktam tudni hozni az általa kalkuláltból, kivéve autópályán, mert ott én nem száguldok, 120-130-cal megyek, és így is időt vesztek a kalkulálthoz képest, valószínűleg beleveszi az átlagba a 150-170-nel száguldókat is.
febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Abból kell kiindulni, miket ismer a Google, és egyből ki lehet következtetni, hogy körülbelül mikkel tud számolni: ismeri 2 pont közt a távolságot, ismeri az utak típusát, a lassabb szakaszokat, tudja melyik úton mennyivel lehet menni és az úton lévő autósok által ismeri az aktuális/múltbéli forgalmat, néha az útlezárásokat is. Tapasztalataim szerint az egyéni vezetési stílust nem veszi figyelembe csak a Waze.

Ezek alapján állít össze egy elsősorban főúton (vagy beállítástól függően autópályán) haladó gyorsabb útvonalat, és ezek alapján kalkulálja ki, hogy ezt megközelítőleg mennyi idő alatt tennéd meg.

Ráhagyás nincs benne, pontosan annyival számol, amit kiszámít a fenti adatokból.

Amióta Kazincbarcika-Miskolc közt megépült az elkerülő, annak ellenére, hogy km-ben több, de arra tervez, mert a másik szakaszon több az 50-70km/h.

febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!