Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Osztrákba vásároltam matricát...

Laszloo kérdése:

Osztrákba vásároltam matricát és mégis kaptam büntetést. Utána tudnak nézni hogy hogyan volt kilyukasztva a matricám? Amikor megvárásrlom és a vonalkódot csekkolják akkor a lyukasztás is dokumentálásra kerül?

Figyelt kérdés
Mindig az adott naptól vásáróltam a matricát, szóval max a kutas ronthatta el a lyukasztást, de ezeket is leellenőriztem mindig és ha nem stimmelt akkor észrevettem, egyszer fordult ez elő, de nem befolyásolt semmit mert 2 nappal hamarabbi időponttól adta és lényegtelen volt. Viszont most nem lényegtelen mert kaptam 300 eurós büntetést. 19:26 ra szól a büntetés és mivel kártyával fizettem viszanéztem 19:52 kor vásároltam osztrákba matricát. Mi történhetett és be tudom bizonyítani hogy volt matricám? Magyarországon van egy órás türelmi idő, az osztrákok még ennél sokkal lazábbak sosem volt gond, csak arra tudok gondolni hogy aki lyukasztotta elrontotta a dolgot. 07.06 dátum helyett 06.07 lyukasztott vagy ilyenek

#osztrák, autópálya, matrica, böntetés
febr. 13. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem kerül dokumentálásra, csak az, hogy eladta a matricát.
febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ki volt ragasztva a szélvédőre az előírt helyre?
febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze hogy ki volt ragasztva, esélytelen hogy ne ragasszam ki. Az a szép hogy következő héten kedden mentem vissza németbe és ezek szerint lehet akkora is fogok még egy büntetést kapni. Ma kaptam meg ezt a bírságot, kövihéten lehet jön a másik.
febr. 13. 16:59
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem veszel digitális matricát? Azonnal érvényes, te adod meg a rendszámot (tehát csak magadat okolhatod ha elszabod), nem kell ragasztgatni (és persze nem lehet játszani vele, hogy csak félig ragasztod fel, aztán persze ártatlan szemekkel pislogsz mint pocok a lisztben, ha ezért büntetnek meg).
febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"19:26 ra szól a büntetés és mivel kártyával fizettem viszanéztem 19:52 kor vásároltam osztrákba matricát."


Tehát 19:26-kor még nem volt matricád és felhajtottál az autópályára. Az osztrákoknál nincs türelmi idő.

febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
melyik dimenzioba eltek? utolso ketto kommenrelo
febr. 13. 18:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert mi a baj a négyessel? Túl egyszerű, túl kényelmes?
febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad, hogy a büntetés után fél órával vásároltad a matricát.

Mi a kérdés?

febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Alighanem egy régi magyar.ügyeskedés miatt. Utólag soha nem volt jogszerű, de ha fozózás napján becsengetett díj még átcsúszott. Ha jól emlékszem szért, mert éjjel volt kasszazárás. Hogy mikor történt a fizetés, azt nem nézte a rendszer.
febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha később vásároltad, mint amikor megbüntettek, akkor mi a kérdés?
febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!