Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a kutyámat az ölemben...

Ha a kutyámat az ölemben utaztatom, akkor is kell neki lyukasztani?

Figyelt kérdés
Törpeuszkár a kutyus.

2012. jún. 13. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

Ha úgy utazom, hogy a gyerekem az ölemben ül, akkor is kell neki lyukasztani?

Gondolkodást próbáltad már? Néha hasznos tud lenni.

2012. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem meg itt, mert pár embertől hallottam, hogy így nem kell lyukasztani, ha kisebb a kutya. Másképp is lehet választ írni, de azt neked még gyakorolnod kell.
2012. jún. 13. 13:53
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Első hülye, agyd rá.

Kistesű kutyának valóban ingyenes, póráz legyen rajta, szájkosár meg nálad. Bár nem szoktak szólni érte nekemegyszer szólt, hogy a shih-tzumra tegyek szájkosarat... (NÓÓÓMÁLIS?)

Jah, és neked legyen jegyed :)

2012. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a szájkosár szerintem nem hülyeség. nekem foxi és pekingi van okos és jólnevelt kutyák. de nem lehet figyelmen kívul hagyni hogy akkor is egy állat aki megijedhet a nagy zajtól vagy ha rálépnek a farkára stb. és ha ilyenkor odakap valakinek abból komoly gondok lehetnek.
2012. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

igen, normális


Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.

2012. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem írtad, melyik országban, melyik városban laksz, így a BKV utazási feltételeit tudom idézni:


---


"1.2. Élő állatok szállítása


Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.


Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.


A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes."


---


Tehát, mindenkinek ajánlom figyelmébe, aki eddig hülyeséget beszélt: a szájkosár nem opcionális, hanem KÖTELEZŐ! És nem csak a szájkosár, de a póráz is. Továbbá köteles vagy a kutya oltási bizonyítványát magadnál tartani, anélkül nem viheted fel a BKV járműveire.


A jegy / bérlet pedig kötelező, még egy mikro-törpe-csivava kölyöknek is.

2012. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kutya szállításáért - bármilyen kicsi is - általában külön kell fizetni. Nézd át az adott közlekedési szolgáltató szolgáltatási feltételeit. Lehet, hogy az egyik kér a kutyának is jegyet, a másik pedig nem. Ne hagyatkozz egyéni véleményekre, menj tutira. Lehet, hogy azzal megúszol egy büntetést. Arról nem is beszélve, hogy a tömegközlekedési eszközökön nem csak állatbarátok utaznak. Ha valaki kiveri a rikácsot, még neked lehet kellemetlenséget esetleg akkor is, ha a kutyád az öledben meg sem moccant. Az emberi rosszindulat határtalan.
2012. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

"igen, normális "


Nem nem normális. Csak nem ismered milyen a Shih-tzu. Nincs pofája,a hová a szájkosarat tehetnéd :)

Az állatorvos is gézgől eszkábált neki egyet, amikor a sérült lábát vizsgálta meg.

2012. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

de ismerem a shi tzu-t, de attól még ez a szabály és kész


ha meg nem sikerül rá találni, vagy csináltatni, akkor nem kell igénybe venni a tömegközlekedést

2012. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nyilván csináltatni fogok rá... -.-"


Megint ott tartunk, hogy én vagyok az ellenség, mert nincs szájkosár a kutyán, de viszek neki kis pokrócot is, nehogy szennyezze a járművet, a csöves meg összehugyozza-összeszarja magát a szövet ülésen. Az meg nem érdekel senkit...

2012. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!