Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Itt ki volt a hibás? Én, vagy...

Itt ki volt a hibás? Én, vagy az autós?

Figyelt kérdés

Pár órával ezelőtt történt velem egy eset.

Hogy könnyebb legyen elmagyarázni, lerajzoltam (tudom, egy művész veszett el bennem..).


[link]


Tehát az történt, hogy a zebra előtt nagyjából 1 méterre mentem át az úton, az autó látott engem, mert még hátra is néztem, hogy nem-e jön valami, de úgy voltam vele, hogy hát itt a zebra tőlem 1 méterre, alapból lassítania kellene ilyenkor.


Tehát, átmentem, és csak annyit veszek észre, hogy az út felénél/háromnegyedénél nyom majdnem egy satu féket.


Én, mint laikus (nincs jogosítványom még), kérdezném, hogy ki volt a hibás? Vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy ki hibázott nagyobbat? Én is hibás vagyok, hisz átmehettem volna magán a zebrán, de szerintem igazán lehetett volna körültekintő és normál tempóban közelíthette volna meg a zebrát. (Nem ment túl lassan)


Nem lett belőle semmi, csak szimplán érdekel, hogy ki volt a hülyébb. Utána magyarázott valamit az ablakból, de nem hallottam semmit, mert zenét hallgattam. (-1 pont nekem a zenehallgatás miatt, mert hallani nem hallom, ha jön valami ilyenkor, de mindig körül nézek.)



febr. 15. 19:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván te. Az 1 méterrel a zebra előtt nem egyenlő azzal hogy a zebrán mész át.
febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelműen te
febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem 50-50%. Te azért mert nem a kijelölt gyalogátkelőhelyet használtad Az autós pedig, (bár ezt csak az általad elmondottak alapján lehet feltételezni), olyan sebességgel közelítette meg a gyalogátkelő helyet, hogy esetleges elsőbbségadási kötelezettségének nem tudott eleget tenni.
febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
de most komolyan, mitől kell ez a kérdés, ha te alapból tudod, hogy te voltál a fax?
febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%

"olyan sebességgel közelítette meg a gyalogátkelő helyet, hogy esetleges elsőbbségadási kötelezettségének nem tudott eleget tenni"


miért, elütött valakit? az, hogy a kerdező szerint satufékezett, még korántsem biztos, hogy pl egy erősebb fékezés rögtön satufék. meg ugye a kérdező nem adja elő milyen oknál fogva gondolta azt, hogy átruccan a zebra előtt, és az se derül ki milyen közel jött az autó.

febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Kresz szerint te vagy a hibás hiszen elméletben nem a gyalogátkelőn mentél át, ugyanakkor szerintem pofátlan volt az autós mert a szándék érthető volt.
febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Legközelebb jobban odafigyelek. A hibáiból tanul az ember. :)

febr. 15. 20:27
 8/30 anonim ***** válasza:
31%
ha látom hogy megy valaki a zebra felé akkor átengedem nem érdekel hogy 1-2m hamarabb használj . akik itt az 1-2m problémáznak azok kb leszarják a gyalogosokat
febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
35%
Te, ugyanis amíg nem vagy a zebrán konkrétan(nem a zebra mellett 1 méterrel), addig nem léphetnél le. Megállsz a zebra mellett, körbenézel, ha látja, hogy át szeretnél kelni, akkor lassít és átenged. Persze nagyon sok szabálytalan autós van, aki nem akar megállni a zebránál, csak akkor ha lelépsz elé. Na az nagyon idegesítő tud lenni. Volt már olyan, hogy 5 autó elment előttem a zebránál, pedig nekem lett volna elsőbbségem.
febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%
Ez egy radiátor?
febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!