Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miskolcon milyen engedéllyel...

Miskolcon milyen engedéllyel lehet behajtani a Széchenyi utcára?

Figyelt kérdés

Alapvetően behajtani tilos, és csak rendőr, mentő, tűzoltó stb. mehet be. Azonban néha látni ott sima civil járműveket. Egyik ismerősöm szerint, lehet engedélyt kapni, ha valakinek van ott úti célja (cég, lakóhely stb.).

Én munkaügyből vezetek, és mostanában annyira megnőtt a forgalom a városban, hogy nagyon később érek haza. Főleg, hogy a balesetek száma is növekedett, ami miatt néha mozdulni sem lehet. Korábban nem tudok indulni, mert csak a munkaidőm lejárta után indulhatok el, tehát ez az opció is kilőve.

Azon gondolkodtam, hogy keresek ott egy barátságos embert, és összebratyizok vele, hátha ki tudok kunyerálni egy engedélyt tőle. Ismerek is ott egy embert, akinek van ott egy boltja, jóba is vagyok vele, de a hónap végéig külföldön van, így nem tudok vele beszélni.

Valakinek esetleg van tapasztalata arról, hogy milyen engedéllyel, és milyen módon tudom megszerezni ezt?

Tudom elmebeteg dolognak hangzik, de már elegem van abból, hogy mások miatt érek haza későn, és ezért nincs időm semmire.



márc. 5. 10:21
1 2
 1/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Ha boltja van akkor áruszállítási engedélyt fog tudni csak szerezni, az pedig bizonyos időintervallumra érvényes, a csúcsidő nincsen benne.


Nagyon nagyon kevés olyan társasház van a főutcán aminek van parkolója és azt a parkolót csak a főutcáról lehet megközelíteni. Azokban is nagyon kevés a parkoló.


Sok sikert összehaverkodni azzal a 3 emberrel

márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj biciklivel, azzal bemehetsz.
márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Már megint egy elégedetlenkedő alany a másnak lehet nekem miért nem?

[link]

márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 Gondoltam én is arra, hogy árut visznek, de sima személygépjárművel is szoktak bent lenni.


#2 Azzal nehéz lenne elvégeznem a munkámat. :D

márc. 5. 10:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt tudsz igényelni:

[link]


Csatolni kell a dokumentumokat.

Magánszemélyként lakcímkártya, vállalkozóként a rendszeres fuvarozásról szerződés, számla stb.

A "haveromnak itt van boltja" valószínűleg nem lesz elég jó indok.

márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3 Én értem, hogy másnak miért lehet, teljesen megértem őket, csak kíváncsi vagyok, hogy nem tudom-e valahogy magamat is becsusszantani a dologba. Mindig ilyen voltam, keresem a lehetőségeket, és szerintem nem ártanék vele másnak.


#5 Érthető. Úgy gondoltam, hogy hátha van egy listájuk, amin a szállítmányozók szerepelne, aztán valahogy bebiggyesztheti a rendszámomat a lista végére. Végül is céges futár autónak elmegy, amivel járok. Az meg másnak nem dolga, hogy mit viszek neki.


Ja és köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

márc. 5. 11:47
 7/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@4

Mert szerinted hány kamionnyi áru megy a Cleopatra divatáruba?


Sima személyautóban elfér az a heti 2 doboz

márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Jó, de vadi új luxus Audikkal, meg Bmw-kel viszik az árut a boltba? Nem egy ilyet látok a Helynekem előtt állni.
márc. 5. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A Széchenyi utcának annak a szakasza SÉTÁLÓ utca. Be is b*szna, ha minden hülye engedélyt kérne, hogy behajthasson, mert a nagyságos úrnak / asszonynak nincs kedve kivárni a sorát a csúcsforgalomban. Eszem megáll az ilyeneken...
márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 De akkor miért nem büntetik a luxusautókat, akiket rendszeresen látok flangálni a klubok előtt? Kétlem, hogy fél éves lízingautóval viszi az árut a kínaiba meg a Tescoba. Valahogy ők is megoldották. Vagy a kisembernek kuss van, mint mindig? Két éve majdnem egy biciklis haveromat ütötte el egy ilyen autó, fel is jelentettük, mégsem lett belőle semmi. És az elektromos rollerek? Azok segédmotoros kerékpárnak számítanak, mégis tele van TIER-ekkel a főutca. Akkor robogóval átmehetek? Miért van ez a nagy káosz a szabályzások alatt?

Ez olyan, mintha csakis magas technológiájú gépfegyverrel ölhetnék embert, sima pisztollyal meg nem. Vagy minőségi több százezer forintos, luxuskonyakkal vezethetnék, mert az drága.

márc. 13. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!