Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapest környékén élők közt...

Budapest környékén élők közt is sok olyan autós van aki fél bemenni autóval Budapestre?

Figyelt kérdés

2 órányira Budapesttől nöttem fel egy kis faluban. A rokonaim, főleg a nő rokonaim félnek Budapestre felmenni autóval. Inkab mennek busszal ha fel kell menniük valamiért vagy megkérnek valakit. Egy részről érthető mert nincsenek hozzászokva az ottani forgalomhoz és ismerik a várost.


Egyik ismerősöm mondta, aki Budapest melletti településen lakik hogy ő és a barátai, kollegái sem mertnek vezetni a fővárosban. Meglepődtem mert azt gondoltam hogy aki 30 percen belül pesten van az azért bejárkál időnként legalább a plázába vásárolni, szoval egy minimálisan ismeri pestet és nem az van hogy 1-2 évente 1szer megy fel mert nagyon messze van.


márc. 17. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Igen, belvárosban katasztrófa a közlekedés és még Karácsony veszi el folyamatosan a sávokat az autóktól. Agyrém a közlekedés. Aki nem fél tőle, az tudja, hogy milyen ezért nem megy autóval. A külvárosi kerületekben nem rosszabb semmilyen szempontból, mint az agglomerációban, szóval oda simán lehet menni ugyanúgy kocsival.
márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Sok olyan van, igen. El is venném mindegyiktől a jogosítványát.
márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem rosszabb a Belváros, mint a rémhírek szerint..de akkor mi a baj?...hát az qurva parkolás, méghozzá a hozzá tartozó parkolóóraeresés...parkolóház nincs a közelben, üres hely sincs, úgyhogy hamar telelesz a töke az autósnak..a rokonaim inkább megállnak a Campona parkolóban, vagy a budaörsi valamelyik áruház parkolójában, és onnan viszem tovább őket...

..néha látom, hogy fehér a kezük, ahogy szorongatnak valamit....


igen, én könnyen beszélek, mert több mint ötven éve vezetek itt Budapesten nap, mint nap...

(ebből harminc év automata-váltós kocsival...abban nem lehet mérgelődni)

márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én Pest és Budaörs határán lakom, de ha lehet a belső kerületeket kerülöm. Amúgy amikor még suliba jártam, napi szinten BKV-val be a városba, sokszor még nagyobb dugók voltak mint manapság, pedig az a kétezres évek elején volt, legalább húsz éve.
márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Aki szerint nem rossz a BP belvárosban a közlekedés autóval, az máshol még sosem közlekedett vagy jogosítványa sincs.
márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rengetegen vannak így.

Én Buda szélén lakok, a belvárosba gyűlölök bemenni kocsival. Az egy dolog, hogy dugó van, de ha odaérek valahova, nincs parkolóhely, annyit szarakodok, hogy annyi idő alatt inkább bicajjal vagy bkv-val kényelmesen kiszámíthatóan beérek/hazaérek.

márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
#5 De nem az volt a kérdés, hogy jó-e vagy sem, hanem az, hogy FÉLNEK jogosítvánnyal rendelkező emberek ott vezetni. Akinek egy Budapest nehézséget okoz, az sehol ne vezessen. Más kérdés, hogy én sem szívesen autózok sok helyen csúcsidőben, de nem félek, csupán kellemetlennek tartom.
márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valaki célirányosan megy, tudja is az utat akkor nincs mitől nagyon tartani. Nagyobb a forgalom, dugóban, araszolva bőven van ideje eldönteni merre tovább.

1 miatt nem szeretek a fővárosban vezetni. Nagy autó, nehéz, nagy a fordulóköre, a motor karakterisztikája nem a városi közlekedésre van tervezve, 5.000 szer taposni a kuplungot.

márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

En csak a parkolast nem szeretem es azt mikor a nagy forgalom miatt nem tudok savot valtani es helyismeret hianya nelkul nem tudom melyik savban haladjak ami nem fog lekanyarodni ido elott es nem is er veget.

Amugy semmi bajom nincs a pesti vezetessel. Az araszolgatas idegesito az teny

márc. 17. 22:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a gps-t vagy a végtelen térképalkalmazás közül bármelyiket... A forgalom meg nem kifogás, nyugodj meg, ha nem az utolsó pillanatban csapod ki az indexet (mint a többség...), akkor valaki úgyis beenged.
márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!